Stavby roku představí výstava v centru Plzně

Přístavba školní družiny v Plzni-Újezdě je jednou z oceněných v soutěži Stavba roku.

V uplynulých letech prošla Plzeň polistopadovými kapitolami svého stavebního rozvoje. Za tuto dobu zde bylo vybudováno mnoho významných staveb a zvelebilo se nejedno veřejné prostranství, včetně okolí řek a parků. Některé z nich představí výstava „Stavba roku – Plzeňská dekáda“, kterou připravil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně.

Výstava bude k zhlédnutí v Kopeckého sadech před Studijní a vědeckou knihovnou od 3. do 31. srpna.  Na 21 panelech návštěvníkům představí stavby, které byly realizovány od roku 2009 do roku 2018 na území města Plzně, jak z městského rozpočtu, tak od soukromých investorů a byly oceněny v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje. Vzhledem ke koronavirovému období nebylo možné do této výstavy zahrnout rok 2019, jelikož vyhlášení soutěže výsledků za uplynulý rok proběhne až v září 2020.

„Jsme rádi, že můžeme občanům města Plzně, ale i turistům přiblížit oceněné stavby v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje za posledních deset let. Vzhledem k situaci, která nás postihla v jarních měsících, bohužel nemohl být do výstavy zařazen poslední rok 2019, kterým se dekáda uzavírá. Je to o to větší škoda, jelikož právě za rok 2019 bylo přihlášeno 37 staveb, tedy nejvíce za dobu, kdy se soutěž pořádá. Ale i tak je zřejmé, jak se naše město postupně mění k lepšímu, “ uvedla Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.