Srazily nás laciné góly, žehral Koubek. Plzeň se bojí o stav kanonýra

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 22. říjen 2023 10:01
Srazily nás laciné góly, žehral Koubek. Plzeň se bojí o stav kanonýra Foto: FCVP

Nepovedený zápas, na který budou chtít velmi rychle zapomenout, prožili fotbalisté Viktorie Plzeň v Liberci. Tamnímu Slovanu podlehli 0:3, navíc se strachují o kanonýra Durosinmiho, který střídal s podezřením na poraněné kolenní vazy. "Srazily nás laciné branky," prohlásil kouč Miroslav Koubek.

Čemu přičítáte tuto porážku?
Soupeř z mála vytěžil hodně. Dostali jsme špatné, laciné branky, to si musíme přiznat. První poločas to byla jediná nebezpečná situace. První poločas jsme paradoxně dobře odbránili, ale situaci, na kterou se připravujeme, že Tupta navádí a poté má nebezpečnou střelu, to jsme ubránit nedokázali a skončilo to v síti. Druhý gól, nastřelili jsme tyč, máme roh, kopneme to na první tyč a nezachytili jsme brejk. Třetí branku bych nechal bez komentáře.

Byla to dnes lekce z produktivity?
Ono je to těžké, když se dostáváte do ztráty, hrajete na riziko, snažíte se s tím něco udělat, prostřídáte pět hráčů, tak soupeř v tu chvíli více bojuje a vše mu vychází. Nějaké šance jsme měli, měli jsme hodně centrů. Musím vyzdvihnout defenzivu soupeře, protože ta to uskákala a ubojovala. Liberec hrál, to, co jsme věděli, to znamená, že se soustředil na rychlý přechod, jelikož na to má rychlé hráče a s tím hodně otevřeným fotbalem, který jsme pak museli hrát, byla voda na jejich mlýn. Já mužstvu z pohledu nasazení, přístupu, usilovnosti, bojovnosti, snahy s tím něco udělat, to znamená odpracování toho zápasu nemůžu až tak moc nic vytknout.

Dá se říct, že to byl “zápas blbec”?
Je to hodně o těch gólech, byly z kategorie hodně laciných, včetně toho brejku na 2:0. To by se nemělo stát. Tu standardku jsme realizovali špatně. První hráč to zachytil a oni z toho vyjeli. To byl zásadní moment, že jsme to utkání ztratili.

Dva inkasované góly šly možná trochu na vrub Mariána Tvrdoně. Vyčtete mu je?
Bylo na něm vidět, že delší čas nechytal, deficit herní praxe se na něm podepsal. Musíme věřit, že se rozchytá.

Jak to vypadá s návratem Jindřicha Staňka?
Nejsem u vyšetření a u zcela přesných informací. Ale to, co proběhlo médii, že by měl chybět celý podzim, považuji trošku za přehnané. Je to nadějnější. Nedokážu přesně odhadnout, kdy se Jindra vrátí, ale určitě to nebude až tak dlouho.

Nescházela vám od mužstva větší aktivita a rychlost?
Já takový dojem neměl. Dnes nám nehrál optimálně hrotový post, prakticky celý zápas to nebylo ono. Můžu připustit, že to v záloze mohlo drhnout. Soupeř hrál svůj typický běhavý intenzivní fotbal. Myslím, že v pohybové složce jsme netahali za kratší konec.

Směrem k zápasu v Záhřebu, budete dělat nějaké změny?
To je předčasné, já mám rád stabilizaci v týmu a rotujeme tehdy, když uznáme z pohledu vytížení nebo přetížení za vhodné. Teď bych nechtěl směrem k Záhřebu dělat nějaké závěry. Vyhodnotíme si dnešní zápas a uděláme nějaké závěry. Z pohledu něco rozbít po jednom zápase, když považuji ten výkon za poctivý i přes porážku 0:3, prostě jsme udělali chyby a prohráli. Určitě nejsem blízko nějakým rotacím, to říci můžu už dnes.

Zápas nedohrál Rafiu Durosinmi. Jaký je jeho stav?
Rafiu se nám zranil, pravděpodobně jde něco okolo kolenních vazů. Uvidíme, jak to bude vážné.