Spokojený Bílek po výhře nad Spartou: Nejlepší výkon, co jsem v Plzni

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 12. září 2021 10:03
Spokojený Bílek po výhře nad Spartou: Nejlepší výkon, co jsem v Plzni Foto: FCVP

Před reprezentační přestávkou prožili týden hrůzy. Vypadli z evropských pohárů, prohráli s Hradcem Králové a jejich pohoda se octla na bodě mrazu. Jenže pauza proměnila Bílkův tým k nepoznání. Doma proti Spartě Viktoria ukázala svoji sílu a zcela zaslouženě vyhrála, i když jen těsně 3:2. "Nejlepší výkon, co jsem vy Plzni," pochvaloval si kouč Michal Bílek.

20210911 210006 CR5 7012Jste po takovém zápase maximálně spokojený?
Dá se to tak říct. Sehráli jsme velmi dobré utkání, vyhráli jsme 3:2, porazit Spartu se cení. A to jsme ještě neproměnili nějaké šance. Kdybychom dali na čtyři jedna, bylo po zápase. Na stadionu panovala fantastická atmosféra, takhle to má být.

Budete souhlasit, že to byl nejlepší výkon týmu od vašeho příchodu do Plzně?
Ano, rozhodně to tak bylo. Mělo to tempo, energii, chtěli jsme dostávat Spartu pod tlak. Vše se nám dařilo, navíc jsme dali krásné góly.

Do základní sestavy jste vrátil uzdraveného Jana Kopice  a na podhrod postavil Jana Sýkoru. Obojí se asi vyplatilo, že?
Honza Kopic měl dlouho zdravotní problémy, chvíli trvalo, než dostal příležitost. Siky zase na tréninku naznačoval svoje kvality. Oba kluci sehráli velmi dobré utkání, byli aktivní, pracovali nahoru dolů, nemůžu jim nic vyčíst.

Co jste vůbec s týmem provedl během reprezentační přestávky?
Nic extra. Odpočinuli jsme si a dobře potrénovali. Z toho pak vyšel takový výkon. Už v přípravě jsem cítil, že má mužstvo energii a chuť. Jen jsme to přenesli na hřiště.

Jak velký vliv bude mít tohle cenné vítězství nad Spartou na váš tým?
Je pravda, že jsme si něčím prošli. Proto jsme za tenhle zápas strašně rádi. Po psychické stránce je to samozřejmě velmi cenné. Ukázali jsme sílu. Teď bude potřeba, abychom na tento výkon navázali i v dalším průběhu ligy, když jsme vypadli z Evropy. Snad to zvládneme.

Když jste na jaře převzal Plzeň, tak jste hned v prvním svém zápase prohrál na Spartě 1:3 po velmi špatném výkonu. Co se pár měsíců poté změnilo?
Přišel jsem s tím, že budeme hrát na tři obránce. Šli jsme do toho rovnou, měli jsme jen dva tréninky, ale tehdy jsme na Letné nebyli aktivní a prohráli jsme. Byli jsme hodně zalezlí. Beru to na sebe, nebyl to dobrý krok. Pak jsme se vrátili na čtyři obránce a začalo to víc fungovat.