×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Špičák se turistům otevře už o víkendu. Zatím ale bez lanovky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. květen 2021 17:09
plzen_cz_špičák lanovka ilustrační

Šumavský areál Ski&Bike Špičák se letos poprvé otevře pro turisty tento víkend 8. a 9. května. Zatím budou k dispozici turistické trasy pro pěší, rozhledna, půjčovna a občerstvení. Víc zatím areál, který omezují nejen protiepidemická opatření, ale také nařízení k ochraně přírody v CHKO Šumava, nabídnout nemůže. Lanovka na vrchol Špičáku se rozjede následující víkend 15. a 16. května.

„Jde o maximum, co můžeme tento víkend lidem nabídnout, ale už příští týden v sobotu 15. května rozjedeme lanovku a otevřeme bikepark. Kvůli ochraně zdejší přírody máme zatím až do 15. června povolen pouze víkendový provoz, ale potom všem, čím jsme si museli projít, říkám, ještěže alespoň tak,“ uvedl k zahájení letošní sezony, která se kvůli uzávěře veřejných aktivit v ČR rozjede v novém roce poprvé v dějinách areálu až v květnu, ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Turisté budou zatím moci o nastávající sobotě a neděli v souladu s uvolněnými vládními pravidly proti koronaviru vyrazit po otevřených turistických trasách na vrchol Špičáku k rozhledně, která již bude také zpřístupněná. Kromě toho bude možnost zapůjčit si v půjčovně střediska elektrokola pro výlety do okolí, případně i další vybavení pro letní turistiku na horách. Občerstvení bude otevřeno jak u rozhledny na vrcholu Špičáku, tak v dolní části areálu mezi chatami Blaženka a Hanička formou výdejového okénka. Dodržovat bude potřeba obecně vládou stanovená pravidla. Areál samozřejmě nabídne jako již dříve v minulosti možnost dezinfekce rukou.

„Letos poprvé utržíme první finance z vlastního provozu až v květnu, ale jsou na tom jiní ještě hůře, takže si nechci hned na úvod stěžovat, ani se vracet k tomu, co doufám, je už za námi. Bude to těžké, jsme ale připraveni bojovat a přilákat k nám co nejvíce návštěvníků. Kéž by se opakovala loňská letní rekordní sezona,“ dodal Kasík s tím, že rozhledna, půjčovna elektrokol a dalšího vybavení i výdejová okénka s občerstvením budou v sobotu 8. a neděli 9. května otevřeny od 10 do 16 hodin.