Soud poslal do vazby muže podezřelého z napadení Ukrajinek v Plasích

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 25. srpen 2023 13:24
Soud poslal do vazby muže podezřelého z napadení Ukrajinek v Plasích ilustrační. Foto: pixabay

Osmačtyřicetiletého muže, který je podezřelý, že 13. srpna v Plasích napadl dvě ženy z Ukrajiny, poslal dnes Okresní soud Plzeň-sever do vazby. Policisté muže deset dní po události obvinili z ublížení na zdraví a z výtržnictví. V případě, že ho soud uzná vinným, hrozí mu až pětileté vězení. Policie stále pátrá po dalších dvou lidech podezřelých z podílu na útoku.

Policie neuvádí, že napadené ženy jsou z Ukrajiny, pouze konstatovala, že to byly cizinky. "Okolnostmi případu, kdy podle zatím zjištěných skutečností tři osoby v obci Plasy napadly dvě cizinky, se zabýváme od jeho prvopočátku. V současné době nám je již známa totožnost jednoho z podezřelých, se kterým nyní probíhají úkony trestního řízení," uvedla 23. srpna bez dalších podrobností, jak k útoku došlo, policejní mluvčí Pavla Burešová. O den později informovala o obvinění jednoho z podezřelých.

Podle neoficiálních informací šly dvě ženy z Ukrajiny ve věku 34 a 44 let s dvouletým a jedenáctiletým dítětem na pouť. Podle serveru Novinky.czženy seděly na chodníku, když u nich zastavilo auto a řidič se jich zeptal, zda jsou Ukrajinky. Poté, co mu odpověděly, kousek poodjel, pak se k ženám vrátil a napadl je. Útočník pak z místa ujel. Jedna z žen ale policii předala fotku jeho vozu včetně poznávací značky a zároveň muže popsala.