Šok na úvod sezóny! Viktoria v Teplicích ztratila body i kapitána

Od - sobota, 22. červenec 2023 16:54
Šok na úvod sezóny! Viktoria v Teplicích ztratila body i kapitána Foto: FK Teplice

O pořádné překvapení hned na začátku nového ročníku FORTUNA:LIGY se postarali fotbalisté Plzně. Viktoria nezvládla první ligový zápas, když prohrála na hřišti Teplic 1:0. O jediný gól utkání se ve 28. minutě postaral Daniel Trubač, který překonal brankáře Staňka z pokutového kopu. Zápas navíc nedohrál kapitán Západočechů Lukáš Hejda, který odstoupil již v prvním poločase vinou zranění.

Viktoriáni do utkání vstupovali s velice úspěšnou bilancí z letní přípravy (6-1-0), na ligové trávníky se jim ovšem formu přenést nepodařilo. V prvních minutách zápasu se Západočeši pokoušeli o souvislejší tlak, náznaky šancí ale na hrotu hrající Durosinmi nezužitkoval. S přibývajícím časem tak iniciativu postupně přebírali domácí hráči, kteří po jedné z brejkových situací získali výhodu pokutového kopu. Penaltu bezpečně proměnil kapitán Trubač a tepličtí fotbalisté se ve 28. minutě ujali vedení 1:0. Plzeňský kapitán Hejda navíc o deset minut později odkulhal ze hřiště a v sestavě ho nahradil při ligové premiéře liberijský reprezentant Dweh.

Hostující trenér Koubek se pokusil oživit hru několika střídáními ve druhém poločase. Nikdo z nově příchozích hráčů (Mosquera, Chorý, Traoré, Bucha) ale na výsledku nic nezměnil. Viktoria tak se tak z teplických Stínadel vrací bez bodů.

Plzeň, která ve čtvrtek vstoupí do kvalifikace Evropské konferenční ligy proti kosovské Dritě, vyhrála jediný z posledních osmi duelů v nejvyšší soutěži.