Šok na Letné, Plzeň v nastavení přišla o výhru

Od - neděle, 13. únor 2022 19:54
Šok na Letné, Plzeň v nastavení přišla o výhru ilustrační. Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté remizovali ve šlágru kola na Letné s pražskou Spartou 2:2. Západočeši přitom měli utkání skvěle rozehrané a po trefách Chorého a Hejdy vedli ještě v 70. minutě 2:0. Pak ale z první pořádné akce domácích snížil Pavelka a v první minutě nastavení šokoval Viktorii vyrovnáním Hložek.

Červenomodří začali utkání aktivněji a častěji drželi míč na svých kopačkách, ale do první příležitosti se dostali domácí. Adam Hložek posunul míč Jakubu Peškovi a ten pálil jen do boční sítě. Za to z první vážnější akce se trefili viktoriáni. Aleš Čermák rozehrál roh nakrátko na Lukáše Kalvacha, ten odcentroval na hlavičku Tomáše Chorého a dlouhán Plzně se trefil i ve druhém jarním duelu. Svěřenci trenéra Michala Bílka hrozili po standardních situacích i nadále, po dalším signálu trefil Filip Kaša hlavou tyč. V závěru poločasu se prodral přes střed pole Pavel Bucha, ale se střelou z dálky neměl gólman Dominik Holec problém. I tak šli hosté do kabin s jednogólovým náskokem.

A navíc zkraje druhé půle Viktorka navýšila své vedení. Opět po rohovém kopu tentokrát Tomáš Chorý prodloužil na Lukáše Hejdu a ten dopravil míč až do sítě! Následně měl hned dvě šance Jhon Mosquera, ale ani v jedné z nich si nepřišel na sparťanského brankáře, který jej v obou případech vychytal. Letenští snížili ze své vůbec první střely přímo na bránu, Tomáš Wiesner odcentroval přesně na Davida Pavelku a rýsovalo se drama. V závěru zápasu hned dvakrát selhal Pavel Šulc. Nejprve ho po centru Buchy vychytal Holec, zanedlouho zas v akci dvou hráčů na samotného gólmana špatně vyřešil situaci. A tak přišel trest, z rohového kopu se hlavou trefil Adam Hložek a stanovil konečné skóre na 2:2.