Sníh o Vánocích? Meteorologové už naznačili, co nás čeká

Bílé Vánoce? Zatím to nevypadá. Foto: plzen.cz

Teplotně i srážkově průměrný má být podle meteorologů většina prosince. Maximální teploty přes den se budou pohybovat lehce nad nulou, a to zřejmě i v období kolem Štědrého dne. Nedá se tedy úplně očekávat, že v nížinách zažijeme bílé Vánoce.

Kolísavý trend z posledních dvou listopadových týdnů, kdy se průměrné týdenní teploty pohybovaly na rozhraní nadnormálních a následně podnormálních hodnot, bude pokračovat i v následujících čtyřech týdnech. V prvním listopadovém týdnu se poněkud ochladí, aby se v dalším týdnu oteplilo. Ve druhé polovině prosince teploty začnou mírně klesat, přičemž kolísaní teplot mezí jednotlivými týdny zůstane v rámci průměrných hodnot obvyklých pro toto roční období. Celkově by mělo být období od 30. listopadu do 27. prosince teplotně normální.

„Po suchém období z posledních několik týdnů očekáváme v první polovině prosince o něco více srážek, ovšem stále pohybující se kolem dlouhodobých hodnot. Druhá polovina prosince přinese sušší počasí, i když vývoj srážek, zejména v týdnu kolem Vánoc, je velice nejistý,“ uvedli meteorologové.