Smutný pohled na tribuny. Sportovci kvůli novým opatřením trpí

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 29. listopad 2021 16:07
Smutný pohled na tribuny. Sportovci kvůli novým opatřením trpí Pohled na tribuny při zápase Viktorie Plzeň s Bohemians Praha 1905. Foto: M. Osvaldová

Respektujeme to, ale je to smutný, strašně smutný. Tak nějak by se daly shrnout pocity sportovců, které kvůli vládním opatřením může přijít povzbudit jen tisíc lidí. Zvyklí jsou přitom na mnohonásobně vyšší podporu. 

Běžela poslední minuta sobotního zápasu mezi Viktorií Plzeň a Bohemians, domácí po výborném výkonu vedli 6:0, celý stadion povstal a tleskal. Ke smůle Viktoriánů ale šlo "pouze" o tisícovku fanoušků. Víc se jich kvůli vládním opatřením na zápas nedostalo. O speciální vstupenky, které klub vydával, byl obrovský zájem, vyprodáno bylo během několika desítek minut. "Bohužel opatření jsou taková a nic s tím neuděláme. Ale zrovna šest gólů by si ti lidé zasloužili, kdyby jich přišlo třeba šest, osm tisíc," prohlásil stoper Viktorie Plzeň Luděk Pernica.

Podobně mluvil i kouč západočeského klubu Michal Bílek. "Chtěl bych fanouškům poděkovat, že nás povzbuzovali. Přáli bychom si, aby chodilo co nejvíc lidí, plný stadion. Ale situace je taková, jaká je, nedá se s tím nic dělat," podotkl.

262240921 983169105609900 1289217471739401098 nDo hokejové Logspeed CZ Arény o den později dorazilo Kladno s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. Také v tomto případě si fanoušci Škodovky museli přijít vyzvednout speciální vstupenky, na řadu z nich se ale nedostalo. "Poprvé vyprodáno," shrnul ironicky jeden z plzeňských fandů. "Je to smutný, strašně. Když je na začátku ticho, pořádně se do toho zápasu ani nejde dostat," shrnul pocity útočník Matyáš Kantner. Hokejisté sice valnou část loňské sezóny odehráli úplně bez fanouškům, na začátku té letošní se ale na jejich podporu mohli spolehnout. "I přesto, že nějaká hrstka tu může být, tak to není to, co to bývalo. Těžko se bude zase zvykat. Asi ale není jiná možnost," dodal Kantner.

Menší podporu budou mít také futsalisté Plzně, které už v tomto týdnu čekají boje v základní skupině Ligy mistrů. A zejména na sobotní zápas s Barcelonou by dorazilo do haly Lokomotivy víc, než tisíc příznivců.

Jak dlouho bude moci navštěvovat sportovní zápasy alespoň tisíc lidí, není zatím úplně jisté. Ministř průmyslu a obchodu Karel Havlíček i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch totiž svorně mluví o tom, že by ještě mohlo přijít další zpřísnění týkající se právě hromadných akcí.