Slovenský mistr v Plzni narazil, Talent vede extraligu

Od - středa, 5. říjen 2022 21:35
Slovenský mistr v Plzni narazil, Talent vede extraligu foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského kraje jede v letošním ročníku extraligy dál na vítězné vlně, v rámci středečního 7. kola porazil na domácí palubovce slovenské mistry Tatran Prešov 37:34 a poskočil do čela tabulky.

Karviná totiž prohrála v Lovosicích a Talent tým Plzeňského kraje tak zůstává jediným celkem s plným bodovým ziskem. A to má ještě k dobru odložený zápas na palubovce pražské Dukly, který se bude dohrávat ve středu 23. listopadu od 19 hodin.

Ale zpátky k zápasu se slovenskými šampiony, kteří měli po většinu první půle navrch. Domácí tým sice brzy vedl 2:0 a 3:1, ale Prešov v sedmé minutě otočil na 3:4 a pak si udržoval jedno až dvoubrankový náskok. Až do 21. minuty, kdy Říha opět srovnal stav a ještě do přestávky Talent překlopil vedení na svoji stranu - 17:16.

"V úvodu zápasu jsme umožnili Prešovu vstřelit jednoduché branky z přechodu do útoku," mrzelo jednoho z plzeňských trenérů Petr Štochl. Jenže jeho tým se s tím srovnal, i když Prešov po změně stran ještě dokázal vyrovnat, ve 43. minutě svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav naposledy (24:24). Po trefě Doudy do odkryté branky pak vedl Talent poprvé o tři branky (27:24), a i když Prešov snížil na 27:26, šli pak domácí do trháku až na 32:26 osm minut před koncem a vítězství už si pak pohlídali.

"Utkání mělo poměrně vysokou kvalitu. Samozřejmě mám radost, že jsme ho zvládli vítězně. Opět jsme byli produktivní v útoku, 37 branek je velmi dobrý výsledek. Musím kluky pochválit, protože většinu času se mi jejich výkon líbil. Pakliže jsme měli nějaký výpadek, tak byl krátký," vyprávěl trenér Talentu spokojeně.

Velkou kaňkou na zápase je ale zranění kapitána Petra Vinkelhöfera, který přibyl na marodku k Michalu Tonarovi a Ondřeji Šafránkovi. "Uvidíme, jestli bude k dispozici ve Strakonicích," zmínil Petr Štochl sobotní zápas 8. kola extraligy ve Strakonicích.

Na levé křídlo mu teď zůstal jen dorostenec Adam Beneš, jenž naskočil do zápasu s Prešovem a nevedl si špatně, ke spolehlivé defenzivě přidal i tři vstřelené góly.

"Zvládl to skvěle. Snad kromě jedné rány proměňoval šance. Jeho výkon byl výborný, obstál na velmi exponovaném místě v obraně proti velmi těžkému soupeři, a ještě se dokázal prosadit v útoku," pochválil plzeňský trenér talentovaného mladíka.

Stejně tak jako brankáře Marka Štefaniče, který dostal ve druhé půli příležitost před Filipem Herajtem i Karlem Šmídem. A i on svými zákroky přispěl k vítězství. "Pokud máte tři kvalitní gólmany, tak je velká šance, že jeden z nich bude mít skvělý den," usmál se Petr Štochl.

zdroj: Talent Plzeň