Slovák, kterého hledali policisté v Černicích, se přiznal k několika vloupáním

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 27. leden 2020 10:56
83090078_483117459282431_2456501227777687552_n Policisté právě zadrželi hledaného muže. Foto: PČR

Několik desítek policistů i vrtulník s termovizí. Velké manévry zažily ve čtvrtek Černice. Od ranních hodin se pátralo po ozbrojeném muži, který mířil se zbraní v ruce na dva zaměstnance jednoho plzeňského hotelového objektu. Kolem 13:45 se policistům podařilo podezřelého zadržet. Kriminalisté ho obvinili hned z několika přečinů, jedním z nich je mimo jiné nebezpečné vyhrožování. Ján M. se zároveň přiznal hned k několika vloupáním. Policisté také potvrdili, že už je ve vazbě i čtyřicetiletá spolupachatelka.

Foto: PČR

Velká pátrací akce probíhala ve čtvrtek v plzeňských Černicích. Hledal se muž, který měl vstoupit do jednoho z objektů v této městské části, přičemž měl být ozbrojen. "Abychom prověřili tyto skutečnosti, zajistili maximální bezpečnost životů a zdraví osob a jejich majetku, a dopadli co nejdříve hledaného muže, byl do této akce nasazen zvýšený počet policistů a situaci ze vzduchu nám pomáhal monitorovat i policejní vrtulník," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Foto: PČR

Do několika málo hodin se ve Štefánikově ulici policistům podařilo jednatřicetiletého hledaného muže zadržet. "Ten se následně kriminalistům doznal k tomu, že dne 23. ledna 2020 v ranních hodinách vnikl bez použití násilí do jednoho hotelového objektu. Vyrušila jej ovšem jedna ze zaměstnankyň. Muž jí tvrdil, že je zde ubytovaný a dokonce sdělil i číslo svého pokoje. Žena ho vyzvala, aby s ní šel na recepci. Muž znervózněl a chtěl z místa rychle odejít. Na recepci v tu chvíli dorazil další ze zaměstnanců a společně muže oslovili, aby se vrátil a oni mohli ověřit, zda je zde skutečně ubytovaný. Muž ovšem sáhl po zbrani, kterou měl uschovanou za pasem a mířil na oba zaměstnance se slovy, že nic neodcizil ani nepoškodil. Vzápětí zbraň uschoval zpět a z místa odešel. Zbraň, kterou měl mít zadržený muž, jsme nalezli a zajistili pro potřeby trestního řízení. Můžeme potvrdit, že se nejednalo o maketu zbraně, nicméně zajištěná zbraň je v současné době předmětem dalšího zkoumání a prozatím se k ní nelze přesně vyjádřit," popsala policejní mluvčí.

Foto: PČR

Zadržený muž se následně kriminalistům doznal i k dalším několika skutkům majetkového charakteru. "Na základě všech zjištěných skutečností zahájil policejní komisař trestní stíhání tohoto muže jako obviněného ze spáchání několika trestných činů v oblasti majetkové trestné činnosti a jednoho násilného trestného činu. V sobotu večer byl muž vzat do vazby," uvedla Hokrová.

Při realizaci čtvrteční pátrací akce se podařilo kolegům zadržet i čtyřicetiletou ženu, která je řešena v souvislosti s jinou majetkovou trestnou činností. Ta je stíhána také vazebně. "Na vyšetřování případů intenzivně pracují kriminalisté a je možné, že následně dojde k rozšíření právní kvalifikace," dodala mluvčí.