Skupinka vandalů poničila zaparkovaná auta. Natočila je kamera

Dvě zaparkovaná vozidla si vzala za cíl procházející skupinka vandalů v ulici Pod Košutkou. Při jejich akci je natočila kamera, policisté teď prosí o pomoc veřejnost a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

„Vandalové procházeli dne 15. května 2020 mezi desátou a jedenáctou hodinou večer ulicí Pod Košutkou, kde poškodili dvě zaparkovaná vozidla,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Raindlová. Vozidlu značky Škoda Fabia ukopli zpětné zrcátko a poškodili přední nárazník. Druhému vozidlu značky Daewoo také poškodili zpětné zrcátko a promáčkli střechu. Celková škoda přesáhla částku 20 tisíc korun. „Policisté na místě činu zajistili veškeré stopy, pořídili fotodokumentaci a v současné době prověřují několik kamerových záznamů,“ upřesnila policejní mluvčí.

Podle záznamů kamer se jednalo o skupinu velkou asi 15 osob. „S největší pravděpodobností byli pod vlivem alkoholu,“ dodala Raindlová. Policisté žádají o spolupráci případné svědky události, kteří by mohli ve věci podat informace, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158 a přispěli tak k řádnému objasnění věci.