Skončí s prázdninami léto? Meteorologové odhalili předpověď na září

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 30. srpen 2022 08:20
Skončí s prázdninami léto? Meteorologové odhalili předpověď na září ilustrační. Foto: pixabay

Konec prázdnin a začátek školního roku bude ve znamení slunečné oblohy a letními teplotami. Postupně ale začne oblačnosti přibývat, místy musíme počítat s deštěm nebo přeháňkami a teploty půjdou dolů. Připravit se musíme i na chladnější rána.

Období od 29. srpna do 25. září bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Během předpovídaného období meteorologové nepředpokládají výraznější rozdíly mezi týdenními průměry teplot, ale v souladu s nastupujícím podzimem budou průměrné teploty zvolna klesat. "Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 29.8.-25.9.2022 bude na území ČR jako celek průměrné," uvedli meteorologové.

Nejvíce srážek se vyskytne ve druhém předpovědním týdnu, tedyod 5. září, ale pravděpodobně v intervalu obvyklých hodnot pro danou roční dobu. "Nepředpokládáme větší výkyvy v celkovém týdenním úhrnu srážek, ale v první polovině období (přibližně do poloviny září) se dají ještě očekávat v důsledku bouřek větší regionální rozdíly v celkovém úhrnu srážek," dodali meteorologové.