Škodovka veze z Brna dva body, výhru v prodloužení zařídil Kodýtek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 10. leden 2021 21:16
hokej, gulaš Foto: HC Škoda Plzeň

Třetí výhru v řadě si zapsali hokejisté Škody Plzeň na konto v Brně. V zápase 34. kola extraligy dvakrát prohrávali, Petr Straka a David Jiříček ale pokaždé zvládli srovnat. V prodloužení pak trefil dvoubodové vítězství 3:2 po akci Gulaše Petr Kodýtek.

Utkání odstartovalo brzkým vyloučením Petra Straky, které domácí potrestali. Petr Zámorský mohutně napřáhl kousek za modrou a div neprotrhl síť. Jenže vyloučený indián se svému týmu ihned omluvil, za dalších třiačtyřicet vteřin doklepl u levé tyče parádní přihrávku Jana Eberleho zadovkou od zadního mantinelu. Za nedlouho poté ale byli opět k vítězství blíže Jihomoravané. Petr Holík se řítil sám na svatyni soupeře z levé strany a tvrdou ranou zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Poté se povedenou kličkovanou prezentoval Bondra, ztroskotal až na Pavlátovi.

Prostřední periodu odšpuntoval dělovkou v přesilové hře z pravého kruhu Gulaš, Vejmelka zakročil lapačkou. Ten si poradil i se Suchým, který obkroužil jeho branku a jal se rychle zakončovat. Ujala se tak až rána Davida Jiříčka od modré, který potrestal faul autora první branky střetnutí. Vzápětí se mohl prosadit i Zaťovič, jenž po přistrčení od Muellera zůstal sám před Pavlátem, ten jej dokázal zneškodnit. Stejně jako o něco málo chvilek později Holíka, který to zkoušel z mezikruží.

Poslední dvacetiminutovku odstartoval Šoustal, který se po příhře Němce zjevil sám před svatyní Škody, její strážce zakročil. Podobně si vylámal zuby i Holík, kterého na brankovišti našel Zaťovič. Nevedlo se na druhé straně ani Eberlemu, kterému v přečíslení předložil Straka. Následně se v útočném pásmu usadila elitní formace indiánů, akci zakončil ze strany pálící Gulaš, Vejmelka zakročil lapačkou. Závěr utkání ještě byl pro hosty prekérní, museli na více než půl minutu do tří. Situaci ovšem ustáli a zajistili si tak alespoň bod v již sedmém utkání v řadě. Druhý navíc vystřelil v prodloužení Petr Kodýtek pod břevno, když po pasu Gulaše zůstal zcela sám před mužem s maskou Komety. Plzeň tak ovládla v letošní základní části v Brně i druhý zápas, to se jí naposledy povedlo přesně před deseti lety.

hcplzen.cz