Na stará kolena přesun na jiný post? Ano, Limberský může hrát zprava, překvapil Guľa

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 10. leden 2021 10:24
gulaweb_1352020 Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně v jediném přípravném utkání před startem jarní části prvoligové sezony přestříleli lídra druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové 5:2. Dvěma góly se blýskl navrátilec z hostování záložník Pavel Šulc. "Zápas splnil určitá kritéria a očekávání, která jsme měli. Hlavně že jsme to zvládli fyzicky a zdravotně s hráči, kteří byli k dispozici," uvedl trenér Viktorie Adrian Guľa, který překvapil přesunem Davida Limberského na pravého obárnce.

Vstřelili jste pět branek, ale také dva inkasovali. Jak jste s tímhle spokojený? Vstřelili jsme pět gólů, což je fajn, na druhou stranu nejsem spokojený, že jsme dvakrát inkasovali, jelikož to jsou pro nás velmi podstatné detaily před startem jarní části. V zápase s Hradcem se nám ukázalo mnoho zajímavých a pozitivních věcí, ovšem zároveň se odhalily naše slabiny. Na nich musíme tvrdě pracovat.

Gólově se prosadili oba navrátilci z hostování (Šulc, Matějka, pozn. red.), Pavel Šulc dokonce dvakrát. S tím můžete být asi hodně spokojený, ne? Jsem rád, že je máme zpátky a jsou více etablovaní. Byli s námi už v létě, ale jen chvilku. Po dalším půlroce jsou oba mnohem dál. V jejich případě to není jen o gólech, ale především o připravenosti, o věku, o nastavení, o parametrech a celkovém potenciálu. Věřím, že to oba prokážou i v lize.

Na stoperu se objevil Filip Kaša a také on vstřelil gól.. Podal velmi slušný výkon, ovšem je třeba vidět, v jaké části přípravy se nacházíme my a v jaké Hradec… Nicméně víme, kde jsou Filipovy silné stránky, kvalitu ukázal. Pernica odešel na hostování do Brna, proto je pro nás podstatné, že si stále udržujeme kvalitní konkurenční prostředí na stoperské pozici.“

Hodně překvapilo nasazení Davida Limberského na pravý kraj obrany. Může to být jedna z alternativ i pro ligu? Ano, je možné, že bude hrát na silnou nohu, byť všichni Limbu znají zleva. Proto jsme se rozhodli, že zápas s Hradcem využijeme k této zkoušce. Vycházíme z jeho enormních zkušeností, jsem přesvědčený, že to zvládne.

Vystřídal jste pouze tři hráče do pole, což není v přípravě obvyklé. Co vás k tomu vedlo? Do zápasu šli pouze hráči, kteří byli stoprocentně zdravotně v pořádku. Proto každý z nominovaných věděl, že dostane výraznou šanci. Na třicet minut, hodinu, případně to odehraje celé. Rozhodli jsme se, že nebudeme riskovat. Nejen s ohledem na zdravotní stav, ale také kvůli počasí a brzkému startu ligy. Vždyť za týden hrajeme v Příbrami.

Stihnou se absentující dát na ligový start dohromady? „Dlouhodobě mimo jsou Honza Kopic a Matěj Hybš, ostatní by ale měli být připravení. Pracují s fyzioterapeuty a kondičními trenéry, v úterý se mají připojit k mužstvu.

Trojice Řezník, Pernica a Alvir zamířila na hostování. Proč zrovna oni? Potřebují větší vytížení, pravidelněji nastupovat. Jsou to renomovaní hráči, hlavně Luďo a Raďas, který v Plzni odvedl fantastickou práci. Patří jim poděkování. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Pro ně je podstatné, aby svůj silný status naplnili v nových klubech. V létě si k tomu sedneme. Jde o kluky, kteří mají platné kontrakty. To samé platí o Markovi, který dostával méně šancí, jen minuty. Buď byl zdravotně indisponovaný, nebo jsme se rozhodli hrát jiné fotbalisty. Důležité je, aby nyní hrál na pozici, kde uplatní své silné věci. Všechny budeme i nadále sledovat. Oni to vědí, stejně tak to věděli Šulc s Matějkou. Nic pro ně nekončí.