Aktualizujeme: Silný vítr trápí Plzeňský kraj, hasiči mají plné ruce práce

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 17. únor 2022 07:16
Aktualizujeme: Silný vítr trápí Plzeňský kraj, hasiči mají plné ruce práce Foto: HZS PK

Aktualizováno 13:48 Výstraha meteorologů před silnými poryvy větru se naplnila. Od půlnoci do 13:43 měli hasiči v Plzeňském kraji už 413 výjezdů na padlé stromy, další pak přibývají.

"Jednou jsme v Zářečí na Horažďovicku připevňovali poškozenou zastávku autobusu. V Klatovech - Břežanech spadla utržená plachta do elektrického vedení a v Plzni na Doubravce jsme připevňovali utrženou plachtu billboardu. V této chvíli vyjíždíme do Horní Břízy, kde měl padnout strom na prázdné vozidlo," potvrdil krátce po 7. hodině mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Kolem 13:45 pak potvrdil, že už hasiči evidují 413 výjezdů. Každou chvílí pak přibývají nové. 

V Plzeňském kraji je kvůli silnému větru bez elektřiny zhruba 20 tisíc domácností. "Řešíme 30 poruch na vedení vysokého napětí a desítky na nízkém napětí. Nejhorší situace je na Domažlicku, Tachovsku, Klatovsku a severu Plzeňska," potvrdila regionální mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Několik silnic už také muselo být uzavřeno. Jedná se o silnici II/198  Přimda – Nová Ves, III/1978  Velké Dvorce – Kundratice, Dlouhý Újezd  III/19853 – x III/19848. "Ve všech případech velké množství polomů, bude těžit harvestor. Zprovoznění se zatím nedá odhadnout," doplnil mluvčí SÚS Plzeňského kraje Miroslav Anton.