Šest skupin po dvou. Vláda pustí na hřiště 12 lidí, dodržet ale musí výrazné rozestupy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 12. duben 2021 19:59

I po konci nouzového stavu se budou moci venku i vevnitř scházet maximálně dva lidé. Výjimku dostali sportovci. Na hřišti může být nově 12 lidí v šesti skupinách po dvou, ale pouze za podmínky když udrží rozestup minimálně deset metrů. 

„Definovali jsme to tak, že skupinu mohou tvořit dva, ale takových skupin může být na hřišti až 6, ale s rozmezím alespoň 10 metrů mezi skupinami. Nebude nutné se testovat a mít roušky. To jsou epidemiologické podmínky, které zajišťují, že tito hráči budou v bezpečí a že se vzájemně nenakazí," popsal po pondělním jednání vlády ministr zdravotnictví Petr Arenberger (nestr. za ANO). Podle něj se nejedná o nápad, který by vznikl ve vládní či ministerské dílně. "Je to prokonzultováno s představiteli sportovců a dospěli jsme  k tomu, že je to pro tento týden proveditelné," dodal nový ministr.

Arenberger následně připustil, že se situace bude velmi rychle vyhodnocovat. "Já se s představiteli sportovců, ale i epidemiology a hlavní hygieničkou sejdu příští sobotu a budeme vše vyhodnocovat. A pokusíme se vymyslet, jak by se dalo pokračovat. Pochopitelně, nebudeme to řešit v sobotu, snažíme se už nyní o tom balíčku bavit, jak by mohl vypadat a za jakých podmínek by bylo možné ho pustit do světa. Situace je pořád složitá," dodal.