Šest let doma se Slavií neprohráli. Věříme, že je přibrzdíme, doufají Viktoriáni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 26. říjen 2019 11:55
viktoria, fotbal, kopic ilustrační foto: FCVP

Duel s nálepkou „ligový zápas podzimu“ už netrpělivě klepe na dveře. Viktoria Plzeň v rámci 14. kola FORTUNA:LIGY přivítá v neděli od 17 hodin na svém stadionu Slavii, obhájce titulu a současného lídra soutěže. Západočeši ale v Doosan Areně se sešívanými neprohráli více než šest let a na tuto sérii budou chtít rozhodně navázat. 

Pražanům se v týdnu herně povedlo utkání proti Barceloně, kdy v Edenu po statečném výkonu prohráli 1:2. „Zápas jsem samozřejmě sledoval. Byl jsem překvapen, s jakou kvalitou ho Slavia odehrála a dokonce bych řekl, že v závěru byla lepší, což mě možná i překvapilo,“ komentuje souboj červenobílých s Katalánci v základní skupině Ligy mistrů kouč Pavel Vrba. „Slavia momentálně dominuje v české lize. My je chceme zpomalit, vyrovnat se jim a doufám, že se nám to podaří,“ přeje si  Vrba.

O kvalitě Slavie tak nemůže být sebemenší pochyb. „Hrají náročný fotbal, hodně běhavý a snaží se soupeře přinutit k chybě velkým presinkem,“ tvrdí obránce Viktorie Radim Řezník. Západočeši z posledních sedmi ligových duelů hned šestkrát vyhráli. „Už pár zápasů to má nějakou tvář. Hráli jsme dobře i v Mladé Boleslavi, jenom jsme neměli štěstí. Je dobře, že jsme na to po reprezentační pauze znovu navázali a doufejme, že se toho budeme držet,“ prohlásil Řezník.

Červenomodří budou sázet také na domácí prostředí. „Naši i fanoušci Slavie dokáží vytvořit skvělou atmosféru, takže si myslím, že to bude zápas, který bude mít vše to, co by mělo v české lize být – plný stadion, atmosféru a samozřejmě týmy, jež chtějí získat co nejvíc bodů. Slavia má před námi šest bodů náskok a my ho chceme snížit, ale víme, že nás čeká soupeř, který je momentálně výborný a budeme to mít hodně těžké,“ uzavírá Pavel Vrba.