Eberle s Gulašem řídili jasnou výhru nad Třincem

Od - sobota, 26. říjen 2019 19:47
jan eberle ilustrační/Foto: HC Škoda Plzeň

V jednoznačnou záležitost se změnila dohrávka 13. kola hokejové extraligy mezi Plzní a Třincem. Západočeši už po první třetině a čistém hattricku Jana Eberleho vedli 3:0, pak sice hosté snížili, další góly už padaly ale pouze do branky Ocelářů. Dvakrát se trefil Milan Gulaš, jeden zásah přidal Luboš Rob. Západočeši nakonec vyhráli jasně 6:1.

Trenérský štáb Škodovky měl před zápasem problém se složením sestavy, kvůli zraněním vypadli útočníci Němec s Indrákem, Plzeň si tak na střídavý start ze Sokolova stáhla svého odchovance Tomáše Vracovského. Na indiánech absence dvou důležitých hráčů nebyla v úvodu vůbec znát, byli aktivní a v 6. minutě se dočkali úvodní branky. Rychlý přechod do protiútoku zvládla skvěle dvojice Kodýtek, Straka a Jan Eberle z první propálil Bartošáka. Ve 12. minutě Jan Eberle nevěděl tak trochu co s pukem, z úhlu ho bekhendem nahodil k bližší tyči a k údivu všech skončil v síti. Třinecký gólman rozhodně neměl čisté svědomí a střídačka Ocelářů ho okamžitě odvolala z branky. O minutu později měli první velkou šanci i hosté, jenže Marcinko z úhlu rozvlnil jen boční síť. Po krátké odmlce se zase na třinecké valila modrobílá lavina, Kodýtek přebruslil dva protihráče a Jan Eberle v 18. minutě dokonal střelou švihem svůj hattrick.

Na začátku druhé části ubránila Škodovka oslabení a hned po návratu vyloučeného Čerešňáka mohla udeřit. Eberle ale tentokrát tváří v tvář Kváčovi přestřelil. Ve 25. minutě se tak dočkali hosté. Zblízka se dokázal prosadit Marcinko. Po polovině zápasu ujeli po chybě obrany Ocelářů do brejku tři hráči Plzně, Rob vzal situaci na sebe, jenže minul. Obrana hostů si až příliš často brala oddechový čas a ve 34. minutě ji mohl znovu potrestat Eberle. Ve druhé třetině ale jakoby si vzal jinou hokejku, než v té první. Sám před Kváčou minul. Ve 38. minutě se pak vytáhl Frodl proti střele Kundrátka.

Ve třetí třetině nevyužili hosté dvě přesilovky, naopak v té druhé sami mohli inkasovat, kdyby Mertl dokázal svůj nájezd proměnit. Jak se hrají početní výhody, ukázali Západočeši svému soupeři v 51. minutě. Indiáni dlouho obléhali branku Kváči, až se z pravého kruhu přesně trefil Luboš Rob. A pro hosty bylo ještě hůř. Uběhlo 17 vteřin, když hosté hasili Gulašův nájezd pouze za pomoci faulu. K trestnému střílení se postavil podle očekávání právě plzeňský kapitán a rychlou střelou nedal Kváčovi šanci. V 54. minutě navíc Milan Gulaš nahodil z levé strany puk na branku a Kváčovi propadl puk mezi betony do sítě. Západočeši tak po zásluze berou po jasné výhře 6:1 všechny body.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Kluci přistoupili k zápasu výborně, dokázali jsme udržet výkon a koncentraci až na pár výjimek celých 60 minut. První třetina tomu dala ráz. Ve druhé třetině jsme měli mraky přečíslení, tam jsme zápas mohli uklidnit dřív. Důležité bylo, že jsme nedostali gól v přesilovkách. Byl to od nás dobrý zápas."