Senioři hrají hry bez pravidel. Koupí charitativního kalendáře můžete pomoci i vy

Zveřejněno v Zdraví & Lifestyle
Od - pátek, 2. prosinec 2022 09:21
Senioři hrají hry bez pravidel. Koupí charitativního kalendáře můžete pomoci i vy Foto: Domovinka

Senioři z plzeňského stacionáře Domovinka se už pošesté proměnili ve fotomodelky a fotomodely. Výsledkem je kalendář pro rok 2023 s názvem HRA BEZ PRAVIDEL. Peníze z jeho prodeje půjdou na aktivity klientů.

Pomoci se rozhodl také druhý plzeňský obvod, jehož zástupci koupili čtrnáct kalendářů, které rozdají do všech slovanských mateřských škol. Téma kalendáře je k tomu více než příhodné, protože je o hrách. A ne ledajakých, fotilo se například s obří tužkou na vyplňování křížovek, velkým mikádem, šachovými figurkami nebo mini kulečníkem. „Jde o pěkné mezigenerační propojení. Líbí se mi, že děti uvidí, že i babičky a dědečkové si stále umí hrát. Jejich fotografie jsou plné energie a radosti,“ říká starosta Lumír Aschenbrenner.

Domovinka, která sídlí na Slovanech v Úslavské ulici pomáhá na území Plzně již přes dvacet let. Provozuje stacionář, v němž naleznou domov senioři, kteří již nemohou ze zdravotních důvodů žít sami. Nabízí ale i možnost denního stacionáře především pro rodinné příslušníky, kteří se nechtějí odloučit od svého příbuzného natrvalo. V neposlední řadě provozuje také terénní pečovatelskou službu.

Charitativní kalendář, který nafotila Olga Čechová, byl pokřtěn koncem října ve Staré synagoze. Koupit si jej může kdokoli, cena nástěnné i stolní verze je 200 Kč.