Senior za volantem srazil chodkyni a ujel. Policisté hledají svědky nehody v centru Plzně

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 3. srpen 2023 15:23
Senior za volantem srazil chodkyni a ujel. Policisté hledají svědky nehody v centru Plzně ilustrační. Foto: ZAK TV

Sedmasedmdesátiletý řidič srazil na křižovatce Tylova, Korandova a Husovo náměstí v Plzni mladou chodkyni. Na místě nehody ale nezastavil, šlápl na plyn a ujel. Policisté ale muže vypátrali a přišli si pro něj až domů. Kriminalisté teď kvůli vyšetřování hledají svědky nehody.

Ke střetu osobního auta a chodkyně došlo 10. května v 10:14. "Sedmasedmdesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia jel po vozovce Korandovy ulice ve směru od ulice Plachého. Při odbočování na zelený signál vlevo do Tylovy ulice se střetl levou přední částí vozidla s třiadvacetiletou chodkyní, která přecházela vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce na zelený signál ve směru od ulice Husovo náměstí směrem k ulici Korandova," uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová. Podle ní chodkyně utrpěla při dopravní nehodě zranění. To ale muže nezajímalo. "Řidič vozidla po střetu s chodkyní na místě dopravní nehody nezastavil, z místa odjel, aniž by zraněné chodkyni poskytl pomoc nebo přivolal záchranné složky. Policisté vypátrali dotyčného muže až v místě jeho bydliště," upřesnila.

V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí první pomoci. "Případ prověřují kriminalisté z Městského ředitelství policie Plzeň, 2. oddělení obecné kriminality," doplnila Šmaterová.

Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k této dopravní nehodě, jenž se v inkriminovanou dobu pohybovali na místě nebo místem nehody projížděli, se mohou přihlásit osobně na služebně Policie České republiky, Městského ředitelství policie Plzeň, 2. oddělení obecné kriminality, Klatovská třída 56 nebo zatelefonovat na číslo 974 325 581, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.