Šéf investic plzeňského magistrátu musí kvůli pravomocnému rozsudku skončit

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - středa, 29. listopad 2023 08:31
Šéf investic plzeňského magistrátu musí kvůli pravomocnému rozsudku skončit ilustrační. Foto: P. Bauer

Podmíněný trest vyměřil dnes Krajský soud v Plzni vedoucímu plzeňského magistrátního odboru investic Pavlu Grisníkovi za zneužití pravomoci úředníka v souvislosti s jeho předchozím působením jako vedoucího stavebního úřadu městského úřadu v Aši. Informovala o tom mluvčí soudu Jana Rubášová. Pravomocný rozsudek pro Grisníka znamená, že podle zákona musí skončit v současném zaměstnání na plzeňském magistrátu. O výsledku soudu Grisník informoval tajemníka magistrátu Václava Váchala. Pracovní poměr bude ukončen v nejbližší době, řekl Váchal.

Léta trvající soud se týkal výstavby větrných elektráren na Chebsku. Grisník podle spisu jako šéf stavebního úřadu v Aši před 12 lety umožnil výstavbu dvou větrníků postavených soukromou firmou jinde, než to umožňovalo stavební povolení, a následně umožnil zkušební provoz zařízení. Letos na jaře Grisníkovi chebský soud vyměřil podmíněný trest. "Krajský soud se věcí zabýval na základě odvolání obžalovaného a vyměřil mu poloviční trest," řekla Rubášová. Krajský soud tak dnes uložil Grisníkovi podmíněný trest na jeden rok s roční zkušební lhůtou.

"Vím, že dnes proběhl ten soud, pan Grisník s námi spolupracuje po celou dobu, informuje nás, protože těch soudů proběhlo už několik a několikrát byl osvobozen. Vím, že je teď pravomocně odsouzený, byl už za mnou a domlouváme se na ukončení pracovního poměru, protože tam je překážka ve smyslu zákona o úřednících. My ten pracovní poměr ukončíme pokud možno co nejrychleji," řekl Váchal. K práci Grisníka, který na magistrátu pracuje osm let, neměl nikdy námitky. "Pan Grisník u nás byl naprosto spolehlivý a korektní zaměstnanec ve vedoucí pozici. Budeme činit úkony, které budou směřovat k ukončení pracovního poměru, a protože je jmenovaný radou, bude se to předkládat radě města," doplnil tajemník. Upozornil, že ještě nemá písemné vyhotovení rozsudku. Ihned poté, co s Grisníkem město ukončí pracovní poměr, což by mělo být v řádu několika dnů, vyhlásí tajemník výběrové řízení.

čtk