Roudenský běh ovládl olympionik Švarc a mládežnická reprezentantka Suráková

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 8. prosinec 2020 13:00
Foto Roudenský běh Foto: TJ Prazdroj Plzeň

V neděli 6. prosince se uskutečnil v pořadí již 42. ročník Roudenského běhu, který pořádá oddíl běžeckého lyžování TJ Prazdroj Plzeň.

Hlavní závod Velkou cenu Prazdroje ovládla triatlonová legenda Přemysl Švarc v čase 17:53, kterého na trati zdatně proháněl Petr Minařík z Rokycan. Sprinterskou prémii ovládl sprinter AK Škoda Plzeň Martin Barák. Vrchařskou prémii pro sebe ukořistil mocným závěrem na schodech pod ČHMÚ vítěz závodu Přemysl Švarc.

V ženách zvítězila česká reprezentantka Anna Suráková z AK Škoda Plzeň v čase 20:31. Anička nedala žádným ženám šanci a získala pro sebe sprinterskou a vrchařskou prémii. Kategorii nad 100 Kg vyhrál již tradičně ředitel závodu Miroslav Duda.

Nejmladším startujícím byla Sára Kovandová ročník 2019. Nejstarším závodníkem byl pan Jaroslav Novák z KVS Plzeň, Který trať proběhl v 79 letech ve skvělém čase 46:40.

Všech závodů se dohromady zúčastnilo 170 závodníků a závodnic. V kategoriích do 18 let se zúčastnilo celkem 110 závodníků a závodnic.