Roman (25) utekl z léčebny v Dobřanech. Může být nebezpečný

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 16. červenec 2020 16:20
psychiatrie, dobřany Léčebna Dobřany. Foto: ČT

Pětadvacetiletý Roman Vidím se ve středu nevrátil z povolené vycházky po areálu dobřanské léčebny. Je přitom uživatelem drog a může být nebezpečný sobě i okolí.

Roman Vidím je vysoký asi 180 centimetrů, hubené postavy, modré oči a v současné době má oholenou hlavu i vousy. Na sobě měl v době odchodu ze zdravotnického zařízení modrou teplákovou soupravu a tenisky.

Hledaný muž je pacientem zdravotnického zařízení v Dobřanech. "15. července 2020 se nevrátil z vycházky, kterou měl do 17 hodin povolenou po areálu zdravotnického zařízení," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Muž má usnesením Okresního soudu v Karlových Varech nařízený výkon ochranného ústavního léčení, jelikož se v minulosti dopustil trestné činnosti násilného charakteru. Jedná se o uživatele omamných a psychotropních látek, a tak může být nebezpečný sám sobě i svému okolí.

Dle poznatků policistů není vyloučeno, že by se mohl pohybovat na území hlavního města Prahy. Své trvalé bydliště má nahlášené v Karlových Varech, proto je možné, že se může objevit i v této lokalitě. Policisté však nevylučují, že se může pohybovat napříč celou Českou republikou.

Policisté žádají o aktivní spolupráci širokou veřejnost, avšak upozorňují, aby hledaného muže nezkoušeli lidé zadržet a okamžitě kontaktovali Policii České republiky, jelikož může být nebezpečný. Jakékoli informace o pohybu či výskytu prosím sdělte na kterékoliv policejní služebně nebo na lince 158. Policisté předem děkují veřejnosti za spolupráci.