Rodinný den se vydařil. Politici debatovali o Evropské unii

Zveřejněno v Z Plzně
Od - sobota, 30. duben 2022 20:02
Rodinný den se vydařil. Politici debatovali o Evropské unii Foto: M. Němcová

Rodinný den v centru Plzně nenabídl pouze zábavu pro děti a dospělé, ale také debaty s politickými lídry. Mezi nimi byli například europoslanec Jiří Pospíšil nebo náměstek primátora města Plzně David Šlouf. Hlavním tématem debat byla Evropská unie.

Součástí programu Rodinného dne, který se konal u příležitosti Dne Evropy, bylo také několik debat na téma Evropská unie a Evropský parlament. Zúčastnilo se jich mnoho politiků, odborníků, studentů i samotných návštěvníků. Mezi pozvanými politiky nechyběl europoslanec Jiří Pospíšil. „Jsme nejen Češi, ale jsme také Evropané, proto bychom se měli aktivně zajímat o historii i aktuální dění v Evropské unii. V současné době je situace bohužel taková, že na Evropskou unii, resp. na Brusel, se shazuje spousta problémů, za které ale Brusel vůbec nemůže, ale můžou za ně národní vlády nebo místní politici. Takže mít informace o Evropě by podle mě mělo patřit k všeobecnému vzdělání každého z nás,“ vysvětlil Jiří Pospíšil. 

received 4758357637606115Mezi debatujícími politiky byl také náměstek primátora města Plzně David Šlouf, který připomněl, že hodnoty Evropské unie se v současné době války na Ukrajině ukazují v plné míře. „Kromě toho Evropskou unii vnímám velice pozitivně a jsem rád, že jsme jejími členy. Je pro mě zásadní, že tu existuje volný pohyb zboží, kapitálu a osob,“ dodal Šlouf. 

Program na Rodinném dni v centru Plzně pokračoval až do večerních hodin. Po celou dobu byly dětem k dispozici sportovní a zábavná stanoviště. Každý z malých návštěvníků si mohl například otestovat své dovednosti s florbalovým klubem FBC Plzeň. Vystoupili Culinka a také taneční skupina Eternal.

Foto: M. Němcová, V. Bartoš