Řidičku oslnilo slunce, narazila do stojícího nákladního auta!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 25. březen 2022 10:25
Řidičku oslnilo slunce, narazila do stojícího nákladního auta! Foto: Policie ČR

Třiatřicetiletou řidičku oslnilo slunce natolik, že narazila do zaparkovaného nákladního auta. K nehodě, při níž se zranila ona i její spolujezdkyně, došlo ve čtvrtek ráno na silnici třetí třídy na Domažlicku.

Podle policejní mluvčí Dagmar Brožové k nehodě došlo krátce před půl 8 na silnici III. třídy č. 19363 v obci Luženice. "Třiatřicetiletá řidička osobního vozidla Peugeot ve směru jízdy od obce Draženov do obce Luženice byla oslněna sluncem, plně se nevěnovala řízení a s vozidlem Peugeot narazila do zadní části stojícího nákladního vozidla Mercedes, který byl zaparkovaný u pravého okraje silnice," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při nehodě se lehce zranila řidička i její sedmapadesátileté spolujedoucí. "Dechová zkouška na alkohol u řidičky byla s negativním výsledkem. "Na vozidle Peugeot byla škoda vyčíslena na 150 tisíc korun, na nákladním vozidle Mercedes na 10 tisíc korun," vypočítala policejní mluvčí. Dopravní nehodu dále šetří policisté dopravního inspektorátu v Domažlicích.