Radost z lupu v prodejně muži dlouho nevydržela. Vypátral ho policejní pes Miky!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 20. červen 2024 11:26
Radost z lupu v prodejně muži dlouho nevydržela. Vypátral ho policejní pes Miky! Foto: Policie ČR

Čtyřiatřicetiletý muž v prodejně u Úněšova na Plzeňsku odcizil finanční hotovost, výherní losy a hlavně větší množství cigaret. Při svém útěku před policisty, kteří ho vyrušili, se zbavil odcizeného zboží. Nakonec mu ale ani tohle nebylo platné. V jeho úkrytu ho našel policejní pes Miky.

Policisté z obvodního oddělní Úněšov přijali dne 18. června letošního roku před půl čtvrtou ranní oznámení od operátorky bezpečnostní služby o napadení objektu prodejny v menší obci nedaleko Úněšova na severním Plzeňsku. "Policisté při příjezdu na místo viděli, že u prodejny jsou poškozené vstupní dveře a ze zadní části budovy slyšeli hluk. Zde spatřili muže, který odhodil na zem větší pytel a začal utíkat pryč do přilehlých zahrad," popsala policejní mluvčí Eva Červenková s tím, že z důvodu pátrání po možné osobě pachatele byl na místo události přivolán policejní psovod. Služební pes Miky pak po chvíli avizoval přítomnost podezřelé osoby, která se ukrývala v jedné ze zahrad vedle králíkárny. Policisté následně na místě podezřelého muže zadrželi a převezli ho na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

"Policejní komisař z územního odboru Plzeň – venkov zahájil trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže a podal podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," dodala policejní mluvčí.