První stupeň se může vrátit od 12. dubna, rozhodnou Velikonoce

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 1. duben 2021 14:21
Zakladni skola Ilustrační foto: Pixabay

Na první stupeň základních škol by se mohly vrátit děti od 12. dubna za podmínek rotací a dvou testů za týden. Návrat do lavic se možná nebude týkat všech okresů, záležet bude na aktuální situaci.

Podle plánu ministerstva školství se v první fázi po návratu žáků do škol budou střídat třídy prvního stupně v prezenční a distanční výuce. Speciální školy a malotřídky do 75 žáků budou mít prezenční výuku. Podle ministra školství Roberta Plagy se děti budou testovat dvakrát týdně z přední části nosu. „U nejmenších je možnost přítomnost zákonného zástupce u testu,“ dodal Plaga.

Vrátit by se měli také předškoláci, budou maximálně v 15členných skupinách. Po velké diskuzi děti ve školkách nebudou nakonec muset nosit roušky.

Plaga také naznačil další cíle. "Chceme vytvořit podmínky pro trvalý návrat k částečně prezenční výuce do konce školního roku. Dalším cílem je umožnit návrat co nejvíce dětem, u nichž je setrvání na distanční výuce problematický. Jedná se i o SŠ a myslíme i na VŠ, kde je v první fázi našim záměrem umožnit praktickou výuku laboratoří posledním ročníkům,“ řekl Plaga.

K praktické výuce se a do laboratoří by se mohli začít vracet i studenti posledních ročníků středních škol. Předpokládá se, že by návrat mohl začít 19. dubna, ale rozhodnutí padne týden předtím, tedy 12. dubna.