Proč vjel řidič do domova seniorů? Policisté jeho motiv neznají, muž je v nemocnici pod policejním dohledem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 1. červen 2020 14:38

Dvaatřicetiletý řidič, který v neděli odpoledne projel až do domu s pečovatelskou službou v Tachově, je v tuto chvíli hospitalizovaný v nemocnici pod policejním dohledem. Motiv jeho činu zatím kriminalisté neznají.

Foto: ZZS PK

Do vstupní haly zařízení pro seniory v Tachově vjel muž v neděli odpoledne. V souvislosti s tím došlo k pádu a lehkému zranění třiadevadesátileté seniorky. Řidič se po nehodě podle policie začal pohybovat po zařízení a posléze z něj utekl do zahrad přilehlých rodinných domů, kde jej zadrželi tachovští policisté. "Dechová zkouška i test na drogy byly negativní," doplnila policejní mluví Dagmar Jiroušková.

Kriminalisté podle Jirouškové zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohroženi. Zadržený muž je nyní hospitalizovaný v plzeňské nemocnici. Je v péči zdravotníků a pod policejním dohledem," upřesnila Jiroušková. Motiv jeho jednání nelze podle ní zcela jasně určit. "S největší pravděpodobnosti to bude předmětem odborného zkoumání," dodala.