Znečištěný podchod, ve kterém se zdržují problematické osoby, nahradí přechod pro chodce

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 9. květen 2023 14:07
Znečištěný podchod, ve kterém se zdržují problematické osoby, nahradí přechod pro chodce Místostarosta centrálního obvodu Pavel Šrámek předal stavbu zhotoviteli. Foto: ÚMO Plzeň 3

V Tylově ulici mezi zastávkami MHD CAN Tylova v prostoru 1. brány areálu Škoda vnikne do čtyř týdnů nový přechod pro chodce. Až dosud přitom lidé, kteří chtějí přejít, museli zamířit do podchodu, který ale často obývaly problematické osoby.

Třetí městský obvod předal v úterý 9. května stavbu zhotoviteli. Její celková cena vyjde zhruba na 1 266 000 korun včetně DPH a hotová by měla být do čtyř týdnů. „Vybudováním přechodu umožníme obyvatelům i návštěvníkům města Plzně komfortnější způsob, jak Tylovu ulici v těchto místech přejít. Dosud zde k tomuto účelu slouží podchod, který je velmi často znečištěný a zdržují se v něm problematické osoby,“ uvedl první místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Podchod je ve správě Správy veřejného statku města Plzně (SVS MP), která zvažuje, co s ním dál bude, ve hře je mimo jiné jeho uzavření nebo přenechání soukromé střelnici. Tylovu ulici následně v režii SVS města Plzně čeká celková úprava infrastruktury, vybudování přechodu pro chodce je pouze I. etapou tohoto plánu.