Připravte deštníky. Kdy se dočkáme pořádného léta?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 7. červen 2022 12:14
Připravte deštníky. Kdy se dočkáme pořádného léta? ilustrační. Foto: pixabay

Medardova kápě 40 dní kape? Tak přesně tahle pranostika alespoň prozatím platit bude. Minimálně v nejbližších dnech budeme podle meteorologů potřebovat deštníky. O víkendu by ale mohly přeháňky ustávat.

Období od 6. června do 3. července 2022 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. "Na základě předpovědi týdenních průměrných teplot je pravděpodobné, že nejteplejším bude první předpovědní týden (od 6.6), následně se očekává menší pokles teplot, ale v rámci běžných hodnot pro danou roční dobu," uvedli meteorologové.

Z hlediska celkového množství srážek má být červen průměrný. "Očekává se, že relativně nejvíce srážek oproti dlouhodobému průměru se vyskytne v prvním předpovědním týdnu (od 6.6) a nejméně ve druhém týdnu (od 13.6), ale pravděpodobně v intervalu obvyklých hodnot pro danou roční dobu," potvrdili meteorologové, kteří nepředpokládají se větší výkyvy v celkovém týdenním úhrnu srážek. "Vzhledem k této roční době ale musíme počítat v rámci republiky s většími regionálními rozdíly v celkovém úhrnu srážek," dodali meteorologové.