Přijďte v neděli na zimní SWAP do areálu DEPO2015

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - sobota, 14. leden 2023 07:14
Přijďte v neděli na zimní SWAP do areálu DEPO2015 Ilustrační foto: FB SWAP Plzeň

DEPO 2015 oživí v neděli 15. ledna od 14:00 do 18:00 zimní SWAP, v pořadí již dvanáctý. Přijďte si nadělit druhého Ježíška!

Motto akce je "jednu tašku sem a 15 věcí ven". Přineste, co nenosíte. Odneste si to, co budete nosit. Nevyměněné oblečení předají organizátoři na charitu nebo k recyklaci. Vyberte doma oblečení bez vad, které udělá někomu radost, předejte ho u vchodu a jděte SWAPovat. A věřte, že někdo druhý udělá radost vám. Žádné cenovky, nejde o bazar. Výměna = SWAP.

Vstupné činí 150,- Kč a můžete se vracet v průběhu dne dle libosti. Vstupenky na SWAP Plzeň se zakupují v den akce přímo u vstupu na měnírnu. Platba možná pouze v hotovosti.

Co s sebou? Sezónní dámské, pánské, dětské oblečení, šátky, šály, kabelky, boty, šperky, hračky. A co nechat doma? Oblečení s nevypratelnými skvrnami nebo dírami. Kousky, které nebudou vhodné ke SWAPování, budou u vstupu ihned vráceny. Sami se pak budete moci rozhodnout, zda si je odnesete, či je věnujete charitě, a nebo na recyklaci. Registrovat se je možné zde.

Zásady ostříleného SWAPera:
1) Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem ekologického získávání věcí.
2) Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
3) Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
4) Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší, a to v množství, které sám unese!
5) Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
6) Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví třeba skvost, jako je třeba hedvábný polštář.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

  • Kolik oblečení mohu přinést? Doporučuje se přinést množství v rozsahu jedné nákupní tašky.
  • Můžu si odnést 15 kusů dámského a 5 kusů dětského? Ano, kapacita je 15 ks dámského, 15 ks dětského a 15 kusů pánského včetně doplňků.
  • Když má tričko dírku / nevypratelnou skvrnu / vytahané rukávy / vybledlé barvy / sepraný materiál, pak už se na SWAP nehodí. Můžete ho ale na místě věnovat charitě nebo na Recyklace textilu. Pokud si nejste jisti, kam tričko umístit, organizátoři vám rádi poradí.
  • Můžu přinést i boty / kabelku / doplňky? Ano, můžete, ale musí být v perfektním stavu.
  • Můžu přijít s dítětem? Ano, bude pro vás připravený dětský koutek.
  • Můžu přijít s kočárkem? Ano.
  • Jak dlouho se mohu zdržet? Vstup na akci platí po celý den. Pokud tedy vidíte, že je někde přecpáno, můžete si dát v klidu nějakou dobrotu na kavárně, zajít se podívat do Tržnice DEPO a pak se zase vrátit.
  • Kde zaparkovat? Parkování je v areálu ZDARMA. Jen neparkujte na nádvoří mezi lavičkami a sochami. Vjeďte do areálu a hned se dejte doleva.