Při kontrole hranic zachraňovali policisté a hasiči kočku ze stromu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 20. březen 2021 13:16
ViewImage (1) Foto: PČR

Kontrola hranic mezi okresy se pro policejní hlídku změnila v záchrannou akci. Policisté si totiž všimli vyčerpané a vystrašené kočky na stromě. Muži zákona se ji snažili nejrůznějšími způsoby nalákat a přimět k tomu, aby slezla dolů, ale všechny pokusy byly marné. Na pomoc tak přijeli hasiči s jeřábem a vyděšené zvíře sundali.

Foto: PČR

Kolem osmé hodiny ráno při kontrole projíždějících vozidel mezi hranicemi okresů Plzeň sever a Plzeň město, konkrétně u cyklostezky u Záluží, si policejní hlídka všimla zvířete sedícího na úzké borovici u silnice. "Kolegové se domnívali, že po chvíli kočka sleze ze stromu dolů, a proto z místa odjeli a věnovali se plnění dalších služebních úkolů. Když se však odpoledne na místo vrátili, zjistili, že je stále na stromě. Po hodinách strávených na úzké větvi vypadala kočka unaveně, klepala se vyčerpáním a byla vystrašená. Kolegové se ji snažili nejrůznějšími způsoby nalákat a přimět k tomu, aby slezla dolů, ale všechny pokusy byly marné," popsala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Foto: PČR

Jelikož policistům nebyl osud zvířete lhostejný, požádali o spolupráci příslušníky Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Ti pomocí výsuvné plošiny vyděšenou kočku, která ze strachu vyšplhala až na samý vrchol borovice, bezpečně přemístili na zem. Promrzlému zvířeti policisté nabídli azyl ve služebním vozidle, kde jej nechali ohřát až do příjezdu strážníku Městské policie Plzeň, kteří následně převezli zvíře do útulku.

"Pokud někdo ze Záluží či blízkého okolí postrádáte svého zvířecího mazlíčka, kontaktujte plzeňský útulek, těší se a čeká tam na vás," vzkázala Burešová.