Přestřelka pro Plzeň. Indiáni opět ukázali, jak na Vítkovice umí

Od - neděle, 5. leden 2020 20:10
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve 34. kole extraligy na domácím ledě Vítkovice 6:4. Dva góly si na konto připsal Milan Gulaš. Vydařený zápas sehrál také obránce Peter Čerešňák, který dal branku a na další tři přihrál.

Vítkovice jsou pro Škodovku na domácím ledě poměrně oblíbeným soupeřem. A dlouhodobé statistiky potvrdil už úvod zápasu. V 8. minutě hráli indiáni přesilovou hru, po ose Pulpán, Budík se dostal puk k Luboši Robovi, a ten z první prostřelil Svobodu. O dvě minuty později měli domácí drtivý tlak, Svoboda už ležel na zádech, ani Kracík, ani Pour ale nedokázali zasunout puk do branky. Ve 13. minutě Ridera z ničeho nic vyrovnala. Čerešňák propadl ve středním pásmu, Budík zaškobrtl a Roman měl volnou cestu ke gólu. Za další dvě minuty hosté zápas otočili. Bukartsovu střelu v přesilovce tečoval mimo dosah Frodla Lakatoš. Když už to vypadalo, že do šaten půjdou spokojenější hráči Vítkovic, ujel po pravém křídle Matyáš Kantner a šikovnou bekhendovou střelou na zadní tyč srovnal.

Úvod druhé části patřil Škodovce. Plzeň si postupně vytvořila velký tlak a hosté se bránili jen za ceny zakázaných uvolnění. Velkou příležitost měla ve 24. minutě první lajna domácích, Gulaš ale tentokrát své bodové konto nerozšířil. Ve 28. minutě nepohlídali Západočeši Veselého, a ten se řítil sám na Frodla. Plzeňský gólman se ale nenechal rozhodit a udržel puk mezi betony před brankovou čarou. Druhá polovina prostřední třetiny už patřila Plzni, konkrétně Milanu Gulašovi. Kapitán Škodovky dvěma přesilovými zásahy ve 33. a 38. minutě poslal svůj tým do dvougólového náskoku.

Pokud ještě plánovaly Vítkovice se zápasem něco udělat, plány jim silně narušila 43. minuta. Puk vystřelený Čerešňákem se přes klubko těl dostal až za Svobodu. Ostravané se však nevzdali a po chybě domácích ve 46. minutě Lakatošem opět snížili na rozdíl dvou branek. O minutu později trefil Gulaš tyč a místo opětovného navýšení skóre se naopak dočkali hosté. V 50. minutě se prosadil Schleiss. Jenže o tři minuty později domácí využili už svoji čtvrtou přesilovku. Výborně hrající Kantner našel u tyče Vojtěcha Němce, a ten už jen zasunul puk za bezmocného Svobodu. Závěr zápasu už si Škodovka zkušeně pohlídala a po zásluze připsala na konto další tři body.

Ladislav Čihák, trenér Plzně: "Viděli jsme řadu nepřesností na obou stranách. Z naší strany nebyla dobrá první třetina, byla tam taková panika, herně to nebylo, co jsme si představovali. Druhá třetina nám trochu pomohla, pořád ale Vítkovice hrozily. Ve třetí třetině to možná vypadalo, že chceme kontrolovat hru, ale vůbec ne. Udělali jsme dvě chyby, které soupeř potrestal. Vůbec nechápu, proč za stavu 5:2 soupeře pošleme do dalšího boje. Hráči si to musí pohlídat. Ale musím zase tým pochválit za přesilové hry. Hra 5 na 5 nebyla podle mého gusta."