Němec podruhé v řadě rozsekl zápas úspěšným nájezdem. Původně jsem zamýšlel ale něco jiného, přiznával

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 4. leden 2020 13:48
němec, hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

V posledním zápase roku proměnil nájezd proti Mladé Boleslavi, v tom prvním v novém roce pak zase vystřelil stejným způsobem indiánům výhru v Olomouci. Vojtěch Němec tak jenom potvrdil, že je velkým specialistou právě na dovednostní disciplínu. 

Vyhrát v prodloužení nebo nájezdech se indiánům dlouho nedařilo, teď to ale zvládli už podruhé za sebou. V Olomouci dvakrát vedli, aktivnější ale po většinu zápasu byli domácí. „Možná teď máme lepší sebevědomí, že jsme to konečně zlomili tím minulým zápasem, teď jsme na to navázali,“ prohlásil Němec. Ten nakonec obstaral rozhodující nájezd, když se ve druhé sérii prosadil jako první ze střelců parádní bekhendovou kličkou. Původně přitom chtěl volit jiné zakončení. „Celou dobu jsem byl rozhodnutý jít do forhendový kličky, kterou mám naučenou, ale nějak se mi splašily ruce a šel jsem do bekhendu, naštěstí to spolknul," přiznal. A nezapomněl pochválit ani Milana Gulaše, který Konráda rovněž překonal kličkou do bekhendu. „Guli to udělal jednoduše a taky mu to klaplo, protože to krásně zvedl pod vikýř a dal krásný gól," chválil svého spoluhráče.

Plzeň si tak z Olomouce odváží dva body, všechno ale mohlo být úplně jinak. Domácí na střely vyhráli 42:18 a Dominik Frodl měl hodně práce.  „Olomouc je strašně nepříjemný soupeř, proti nim se každému hraje špatně. Jsou hodně aktivní, sami to hrají jednoduše, ale je těžké na ně najít recept,“ potvrzoval Frodlova slova střelec rozhodující branky. „Popravdě jsme dnes nehráli moc dobrý zápas, podle toho to vypadalo. Jak už jsem říkal, ty dva body mají cenu zlata, protože kdybychom si neodnesli žádný, tak bychom se asi nemohli moc divit,“ uzavřel Němec.