V Česku se extrémně ochladí, tvrdí meteorologové

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 11. leden 2022 17:51
V Česku se extrémně ochladí, tvrdí meteorologové ilustrační. Foto: pixabay

Hlavně v tomto týdnu čekají meteorologové teploty výrazně pod nulou. Poté se lehce oteplí, přibude ale také sněhových a dešťových přeháněk.

"Předpokládáme, že období od 10. ledna do 6. února bude na našem území jako celek teplotně normální. Ochlazení v prvním předpovědním týdnu oproti poslednímu období způsobí zejména tlaková výše a s tím související pokles nočních teplot. O něco teplejší následující týden bude důsledkem větší atmosférické cirkulace mezi Atlantikem a evropskou pevninou," uvedl Český hydrometeorologický ústav. Průměrná teplota celého předpovědního období by měla být s největší pravděpodobností jen o něco vyšší než je dlouhodobý průměr.

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 10.1.-6.2.2022 bude na území ČR jako celek průměrné. První předpovědní týden bude mít nejméně srážek v důsledku již zmíněné tlakové výše, během následujících týdnů bude srážek na našem území přibývat. Očekáváme, že postupné zvyšování sněhové pokrývky bude jen na horách, v nižších polohách se sníh během přechodného ochlazení udrží pravděpodobně jen na kratší dobu," dodali meteorologové.