Pracovník bezpečnostní agentury kradl peníze z bankomatů. Hrozí mu osm let za mřížemi

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 15. červenec 2020 11:40
plzen_cz_penize ilustrační foto / plzen.cz

Desítky krádeží peněz přímo z bankomatu má na svědomí pětadvacetiletý zaměstnanec bezpečnostní agentury. Přisvojil si celkem několik desítek tisíc korun.

"Plzeňští kriminalisté usilovně pracovali na případu krádeže finančních prostředků z bankomatů. Zjištěné a prověřené skutečnosti zavedly policisty na stopu pětadvacetiletého pachatele, kterého koncem června tohoto roku obvinili ze spáchání pokračujícího zločinu krádež," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Jako pracovník bezpečnostní agentury zabývající se údržbou a doplňováním finančních prostředků do bankomatů ve finančních ústavech nejen v Plzeňském kraji si měl po delší dobu část finančních prostředků ponechávat pro svoji potřebu. "Během prověřování vyšlo najevo, že by se mohlo jednat o desítky případů, ve které hraje roli několik desítek tisíc korun," popsala Hokrová.

Vzhledem k tomu, že se takového jednání mohl muž dopustit v období nouzového stavu, může mu v případě pravomocného rozhodnutí hrozit až osmiletý pobyt za mřížemi. V současné době je obviněný muž vyšetřován na svobodě.