Pozor piráti silnic. Policie má Ferrari!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pátek, 29. červenec 2022 06:45
Pozor piráti silnic. Policie má Ferrari! Zdroj: Policie ČR

Ferrari F 142 – 458 Italia. Supersport, kterým se od července pyšní vozový park Policie ČR. Podle PR odborníků jde ale jen o další facku, kterou vládní koalice vlepila voličům.

K čemu vlastně potřebuje policie supersport? To napadne každého, kdo se na mazlíka oděného v policejních barvách, podívá. Podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) bude policie ve Ferrari rychlejší, hbitější a bude tak moci pochytat více pirátů silnic.

„Tím, že policie zapojuje do služby Ferrari, vysílá nejhorší možný signál. Pravicoví voliči požadují úsporný stát, středoví a levicoví sociální pomoc. Policejní supersport funguje spíš jako symbol rozhazovačného státu, který si dopřává luxus. A to v době, kdy občané řeší, z čeho platit účty za energie nebo hypotéku," komentoval počin policie pro Novinky.cz PR odborník Karel Pluhař.

Ferrari bylo zabaveno coby majetek pocházející z trestné činnosti. Původně civilní vůz má najeto kolem 2000 kilometrů, deset let byl odstaven a jeho zprovoznění vyšlo na 130 tisíc korun. Policejní vybavení a změna barvy vyšlo na dalších 340 tisíc korun a dosavadní servis na 25 tisíc.  

„Kdyby policie vůz vydražila a výtěžek putoval do státního rozpočtu, získala by větší sympatie," dodal Pluhař. Na takový argument však ministr vnitra Vít Rakušan uvedl, že majetek zabavený policií neslouží k záplatování rozpočtu, ale k odškodňování obětí.

Veřejnost také podle dalšího marketingového odborníka Jakuba Horáka zřejmě uvěřila argumentu, že policie bude ve Ferrari stíhat piráty silnic. „Je to kvitované s tím, že aspoň někdo dostane za uši. Že aspoň někdo bude potrestaný. A tento pocit, že je třeba, aby někdo byl potrestaný, přebíjí racionální argumentaci, že auta policie většinou honí tak, že ví, kudy jedou, a chytnou je pomocí hlídek vepředu, než aby ho jako v bondovce stíhala ve Ferrari. Myslím, že kdykoliv tohle Ferrari vyjede na silnici, tak si ho spíš budou piráti silnic fotit, než aby kolem něj rychle jezdili," poznamenal Horák.