Jakub Horyna

Jakub Horyna

Společnost Euronova Group výrazně posiluje pozici silného mediálního hráče v regionálním zpravodajství. Své portfolio nově rozšířila o zpravodajský server Karlovarky.cz, v Ústeckém kraji pak chystá spuštění nové televizní stanice.

Příští rok oslaví už devětatřicáté narozeniny. Ale když vezme balon a v plné rychlosti s ním kličkuje po pravé straně fotbalového hřiště, pořád byste mu hádali o deset roků méně. Příští rok oslaví už devětatřicáté narozeniny. Ale když vezme balon a v plné rychlosti s ním kličkuje po pravé straně fotbalového hřiště, pořád byste mu hádali o deset roků méně. Záložník Milan Petržela dál rozdává radost na trávnících a jedna z ikon zlaté éry plzeňské Viktokrie na začátku listopadu překonala další milník. V duelu proti Karviné nastoupil v dresu Slovácka v samostatné české lize k utkání s pořadovým číslem 436. Tím vyrovnal dosavadní maximum bývalého útočníka Slavie Stanislava Vlčka.

Tři disciplíny, tři finálové účasti. A pouhých dvacet setin sekundy od bronzové medaile! Plavkyně Slavie VŠ Plzeň Kristýna Horská má za sebou povedené mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které se na začátku listopadu konalo v ruské Kazani. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Prahy a svěřenkyně trenérky Petry Škábové, která posílila plzeňský klub v minulém roce, si tak po startu na olympijských hrách v Tokiu užila další vrchol této sezony. „Samozřejmě mě mrzelo, že mi medaile na prsařské dvoustovce unikla o dvě desetiny, ale pořád je to můj zatím nejlepší výsledek, takže nemohu být nespokojená,“ hodnotila Horská evropský šampionát. Ale vezměme to pěkně popořádku. Plavkyně Slavie VŠ se postupně představila na tratích 400 metrů polohový závod, 200 metrů prsa a 200 metrů polohový závod.

Senátoři na svém středečním jednání zamítli návrh dosluhující vlády na zmrazení platů ústavních činitelů na pět let. Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Pro zamítnutí novely hlasovalo 57 ze 68 přítomných členů horní komory. 

Vyjednávání o nové podobě koalice pořádně vázne. Podle zdrojů Deníku N za to mohou Piráti, kteří prý velmi často mění názory a celý proces tak velmi brzdí.

Ivana Mádlová se možná pro někoho trochu překvapivě stala jedničkou na kandidátce ANO 2011 pro letošní parlamentní volby, když přeskákala stranické matadory v čele s poslancem Janem Volným. V následujících odpovědích na naše otázky pak ale můžete vidět, že se jedná o ženu s nevšedním záběrem a zkušenostmi, která své angažmá v politice bere spíše jako projev občanské angažovanosti a zodpovědnosti.

V Česku žije přes milion lidí se zdravotním postižením. Patří mezi ně i česká paralympionička, právnička a krajská lídryně Přísahy Nicole Fryčová, která těmto lidem pomáhá překonávat bariéry. I přesto, že se řada věcí za poslední roky zlepšila, ani dnes není pro lidi s postižením snadné vyřídit agendu na úřadě nebo se pohybovat po ulici. Plzeň není výjimkou.

pátek, 17. září 2021 15:50

Nová restaurace zve na chutě z Koreje

Korejská kuchyně taková, jaká skutečně je. Tedy autentická, moderní s celosvětovými trendy. A právě takovou ji připravuje nově restaurace s obchodem HAN FOOD, kterou najdete v obchodním centru Olympia v Plzni. 

V sobotu 18. 9. otevře společnost Xiaomi v Plzni v ulici Smetanovy sady 15 svou dvacátou první prodejnu na území České republiky. S dalšími sedmi pop-up story tak je značkové zboží Xiaomi dostupné na celkem 28 místech. V rámci akce bude potřeba dodržovat předepsaná pandemická opatření. V sobotu 18. 9. otevře společnost Xiaomi v Plzni v ulici Smetanovy sady 15 svou dvacátou první prodejnu na území České republiky. S dalšími sedmi pop-up story tak je značkové zboží Xiaomi dostupné na celkem 28 místech. V rámci akce bude potřeba dodržovat předepsaná pandemická opatření. 

Narodil se v Plzni, odkud ale stále dojíždí do Prahy, kde florbalový talent Petr Majer válí za pražský Chodov. S ním letos získal v nejvyšší soutěži bronzové medaile, před pár dny se navíc osmnáctiletý střelec dočkal velikého triumfu na mezinárodní scéně. Vydatně pomohl českým juniorům k obhajobě zlatých medailí na mistrovství světa v Brně. Na šampionátu si připsal tři góly a především asistenci u vítězné finálové trefy na 4:3 pouhých 99 vteřin před koncem normální hrací doby, když právě po Majerově skvělé individuální akci a průniku po levé straně rozhodl bitvu o zlato proti Finsku jeho spoluhráč Matěj Čermák.

Strana 1 z 2