Vladimír Čermák

Vladimír Čermák

Na tradiční dětský maškarní karneval v plzeňské Měšťanské Besedě pozval dětí a jejich rodiče Městský obvod Plzeň 3.

V neděli 3. března se uskutečnilo tradiční  Vyháněním zimy z města Plzně a současně byl zahájen další ročník akcí v zoo.

Další Zabijačkové hody, které organizuje městský obvod Plzeň 3, se za krásného počasí uskutečnily ve vnitrobloku ulice Karla Steinera na Skvrňanech v neděli 18. února od 10 do 15 hodin.

neděle, 11. únor 2024 13:08

VIDEO: Plzní prošel masopustní průvod

Tradiční masopustní průvod a masopustní veselí uspořádal Plzeňský lidový soubor MLADINA v sobotu 10. února 2024 pod heslem "MASOPUST, MASOPUST, JEN MNE HOLKA NEVOPUSŤ!"

Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem se uskutečnil již podvanácté. Několik desítek firem nabízelo pracovní pozice od dělnických, přes specializované až po technické s vysokou specializací. Zájem byl  i o pracovníky v administrativě a managementu.

Plzeňané si i tentokrát užili novoroční ohňostroj na náměstí Republiky. Třetí plzeňský městský obvod se rozhodl, že tradiční akci nezruší. Na bezpečnost jako obvykle dohlížely policejní bezpečnostní složky.

Vánoční polévka zdarma se opět po roce rozlévala ve středu 20. prosince na náměstí Republiky v Plzni. Tradiční projekt třetího městského obvodu s charitativním podtextem navíc letos nabídla novinku. Kromě již standardní gulášovky nabídla letos Trojka také dršťkovou polévku s hlívou ústřičnou. Dohromady bylo  připraveno sto litrů vánoční polévky, tedy přibližně 400 porcí.

středa, 13. prosinec 2023 12:39

VIDEO: České Vánoce 2023 pro seniory

Senioři  ČR, z.s. ZO Plzeń – Skvrňany uspořádali za finanční podpory Městského obvodu Plzeň 3 a Obce Vejprnice 12. prosince 2023 akci České Vánoce. Z hlavních organizátorek setkání je třeba zmínit hlavně předsedkyni ZO Věru Hrubou a místopředsedkyni Blaženu Lečkovou.

Pozvání do lázeňského hotelu Falkensteiner Spa resortu Mariánske Lázně znělo lákavě. Jednak jsem v Mariánských Lázních delší dobu nebyl a jednak jsem neodolal vidině zrelaxovat po poměrně sportem stráveném létě. Jen pár týdnů se tohle město na západě Čech pyšní zápisem do seznamu UNESCO jako jedenácté lázeňské město na světě. A co vlastně tyto lázně v dnešní uspěchané době nabízí, na vše je tak málo času a strávit někde tři neděle je prakticky nemožné, vrtalo mi hlavou při cestě na západ Čech.

Velkým překvapením je čerstvě upečená koalice v centrálním plzeňském obvodu. Vítězné hnutí ANO se totiž na Trojce domluvilo s Piráty, STAN a TOP 09, která jako první v Plzni dala vale projektu SPOLU. ODS s KDU-ČSL tak na Trojce míří do opozice.

Strana 1 z 9