Pozor na podvodníky. Neregistrovaní dobrovolníci mohou lákat ze seniorů citlivé údaje

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 15. leden 2021 15:57
senioři - pomoc-ruce-mala ilustrační/foto: donem.cz

Podle našich informací se už v první den registrace seniorů nad 80 let na očkování objevila situace, kdy jim chtěli pomoci neregistrovaní dobrovolníci. Plzeňský kraj proto varuje, aby si senioři dávali velký pozor, komu své citlivé údaje sdělují.

"Ano, objevily se spekulace o dobrovolnících mimo linii organizovanou Plzeňským krajem, městem Plzeň a organizací TOTEM, kteří mají kontaktovat seniory ve věci registrace v rezervačním systému po telefonu a tím z nich lákat citlivé údaje," potvrdila Eva Mertlová z Oddělení mediální komunikace a marketingu Plzeňského kraje.

Pro seniory a jejich blízké je podle ní velmi důležité, aby věděli, že oficiálními linkami pomoci právě pro ně je na krajské úrovni telefonní linka, kde pracují pouze dobrovolníci z TOTEMu. "Telefonní číslo na linku pro seniory v Plzni i mimo Plzeň zveřejníme začátkem týdne. Kromě toho funguje oficiální linka 1221, která je zřizována ministerstvem," dodala.

Dobrovolníci na lince pro plzeňské i mimoplzeňské seniory budou pomáhat seniorům bez přístupu k internetu či telefonu s registrací, bezpečně a odborně.