Pour nastartoval obrat. Kličku jsem dělat nechtěl, puk by skončil v rohu, vysvětloval

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 14. srpen 2020 23:20
pour foto: HC Škoda Plzeň

Druhý zápas ve dvou dnech vyšel hokejistům Škody Plzeň přecijen lépe. V odloženém duelu s Kladnem museli indiáni otáčet vývoj, i díky brzkému vyrovnávacímu gólu Jakuba Poura ve vlastním oslabení se to nakonec Západočechům povedlo a mohli se radovat z výhry 3:1.

Jak těžké je hrát v takovém počasí druhý zápas ve dvou dnech? Je to náročné, jsme navíc v plné přípravě, je to tento týden třetí zápas, druhý za dva dny. Síly ubývají rychle, teď nás čeká volný víkend, tak musíme odpočinout. Vedro je pořádné.

Na výhře jste se podílel vyrovnávacím gólem v oslabení. Měl jste jasno, co uděláte? Říkal jsem si, že nebudu zkoušet žádnou kličku, protože by to ještě skončilo někde v rohu.

Pak jste měl ještě jednu dobrou šanci, co chybělo tam? Trochu mě to štve, moc jsem přemýšlel. Netrefil jsem to, místo tam bylo. Musím na tom zapracovat.

Už jste se přecijen více sžili s ledem? Asi jo. První dny na ledu bylo takové oťukávání, teď jak už trénujeme déle, tak se s tím sžíváme. Pořád ale musíme nějaké věci vypilovat.

Nastoupil jste v první formaci s Milanem Gulašem a Pavlem Musilem. Jak se vám s nimi spolupracovalo? Byl to náš první zápas takhle spolu, tak těžko hodnotit. Uvidíme, jak to bude dál. Je to dobrá zkušenost si s nimi zahrát. Musíme zpřesnit koncovku.

Vítáte možnost si zahrát letní pohár? Určitě lepší, než kdybychom jenom trénovali, zápas je za odměnu. A chceme postoupit.