Indiáni otočili duel proti Rytířům, rozhodl kapitán

Od - pátek, 14. srpen 2020 23:14
TUR_1040 Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň porazili ve čtvrtém zápase poháru Generali Česká Cup na domácím ledě Rytíře Kladno 3:1. Hosty poslal do vedení ve 29. minutě Bílek, o odpověď se ale ihned postaral Jakub Pour a vítěznou branku nakonec přidal Milan Gulaš. Konečnou podobu výsledku dal střelou do prázdné branky Matyáš Kantner.

Od první minuty se hrál hodně ofenzivní hokej. Zatímco Plzeň se snažila být více na puku a vytvářela si místy velký tlak, hosté spoléhali na brejky. Blízko úvodní trefě byli indiáni ve 12. minutě, kdy je těsně promáchl Mertl střílenou přihrávku Houdka. Plzeňský útočník by přitom zakončoval do zcela odkryté branky. V 18. minutě měli naopak domácí velké štěstí, když jim po chybě Čerešňáka ve vlastní přesilovce ujel Kubík a jeho bekhend zastavila tyč.

Ve 23. minutě se do velké šance dostal plzeňský Přikryl, tváří v tvář Jirouškovi ovšem nedokázal dostat puk do sítě. O dvě minuty později prozměnu kladenský gólman vychytal v přečíslení 2 na 1 Jana Eberleho. Skóre se nakonec měnilo až těsně před polovinou zápasu. Bílek potrestal chybu v obraně domácích přesnou střelou švihem. Když to Plzni nešlo v pěti, prosadila se ve vlastním oslabení. Jakub Pour nabral vysokou rychlost, přebruslil bránícího hráče a suverénně zakončil. Ve 33. minutě mohl stejný hráč zápas otočit, tentokrát ale Jirouška nepřekonal. Za další čtyři minuty už Rytíře nezachránilo nic. Obrana hostů nechala zcela nepovšimnutého Milana Gulaše, a ten neměl se zakončením problém.

Hned v úvodu třetí části mohl navýšit vedení Škody Mertl, rychlou střelou na lapačku ovšem neuspěl. Kladno působilo už hodně unaveně a navíc pohrdlo také dvojnásobnou početní výhodou. Západočechy mohl uklidnit Straka, Jirouška však nepřekonal. V závěru ještě hosté zkusili hru v power-play, která ale očekávaný výsledek nepřinesla. Naopak stoprocentní pojistku vítězství Škody přidal Matyáš Kantner.