Pour o šanci zahrát si NHL: Je to pohádka, snad bude mít šťastný konec

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 17. červen 2021 12:19
Pour o šanci zahrát si NHL: Je to pohádka, snad bude mít šťastný konec ilustrační/HC Škoda Plzeň

V neděli mu zavolal jeho agent, že o něj má zájem slavné Chicago Blackhawks. A než se stihl rozkoukat a podělit s nejbližšími, už před ním ležela dvouletá smlouva. "Je to pohádka, tak snad bude mít šťastný konec," říká už bývalý plzeňský hokejista Jakub Pour.

Už to stačila hlava zpracovat?
Myslím si, že to všechno ještě přijde a dojde mi, co to vlastně je. Bylo to strašně rychlé, ani jsem neměl čas to oslavit s rodinou a nejbližšími. 

Říkáte, že to bylo rychlé. Jak až moc?
V neděli mi poprvé zavolal agent, že by měli zájem, během pondělí jsem měl smlouvu na stole. Ani jsem se nestihl pořádně rozkoukat. Je to další etapa a pohádka, která bude mít doufám dobrý konec.

Těší vás, že to je zrovna Chicago?
Je to skvělá organizace, mají slavnou minulost a je to tradiční klub. Určitě jsem moc šťastný, že si mě vybrali. Budu se snažit potvrdit, že ta volba na mě byla správná. Jsem šťastný, že je tam i Dominik Kubalík, to je určitě hezčí.

Už jste byl s Dominikem Kubalíkem v kontaktu?
Nene, ještě ne. Asi mu napíšu. Bylo to ale fakt během tří dnů, neměl jsem čas nic řešit. Ještě ani nevím, kdy přesně tam poletím.

Gratulovalo vám spoustu bývalých spoluhráčů...
Moc si toho vážím, že mi blahopřáli. Frodlík (Dominik Frodl, pozn. red.) říkal, že nejdřív nevěřícně koukal, pak se smál takovým způsobem, jako kdyby to podepisoval on. Takže jsem rád, že mi to přeje. Taky mu přeju, ať se tam jednou potkáme. Nejradši bych si ho tam vzal sebou. (smích)

Jaká byla reakce plzeňských trenérů a generálního manažera Martina Straky?
Pan Straka měl velkou radost, krásná reakce. Říkal, že mi věří, že to zvládnu. Jsem za to fakt rád, že jsem vyrůstal tady v Plzni. Strašně moc mi to pomohlo.

Domlouval jste se, že budete pokračovat přípravu s Plzní?
Zeptal jsem se, bylo mi to schváleno. Nejspíš si ale budu shánět i individuální přípravu přímo na míru. Abych se nějak zdokonaloval.

Jaký bude život v Americe?
Nějaké představy asi nemám. Byl jsem tam asi třikrát s juniorkou. Ale teď to bude asi něco jiného. Musím se naučit jazyk, budu se starat sám o sebe. Je to další zkouška, doufám, že obstojím.