Postrach firem v kraji dopaden. Policisté zjišťují, co všechno vykradl

Zveřejněno v Krimi
Od - neděle, 4. červenec 2021 18:11

Jednatřicetiletého muže stíhají policisté za to, že se vloupal do firmy, benzínky i restaurace. Není ale vyloučeno, že stojí i za dalšími krádežemi. Celkem způsobil škodu minimálně 200 tisíc korun.

"Obviněný muž se v půlce května 2021 vloupal za použití násilí do jedné firmy v okrese Cheb a z kanceláře firmy odcizil finanční hotovost přes 90 tisíc korun a prázdnou krabičku od mobilního telefonu. Měsíc poté odjel bez zaplacení od jedné benzínové čerpací stanice na Plzeňsku. Následně se v uplynulém víkendu vloupal do restaurace v Plzni a odcizil několik lahví tvrdého alkoholu a finanční hotovost 100 tisíc korun," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté po mladém muži pátrali, vyhodnocovali kamerové záznamy i veškeré stopy. "Díky skvělé operativní činnosti, místní i osobní znalosti a na základě vyhodnocených stop muži zákona zloděje vypátrali a zadrželi. Ten se ke všem skutkům doznal. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na jeho vzetí do vazby," dodala policejní mluvčí. Podle ní není vyloučeno, že obviněný muž může mít na svědomí další protiprávní jednání a jeho pobyt za mřížemi se v případě prokázání viny prodlouží.