Poslední zápas v roce, poslední na lavičce? S vedením si sedneme, přiznal kouč Guľa

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. prosinec 2020 21:07
gula Foto: FCVP

Až na devátém místě tabulky přezimují fotbalisté Viktorie Plzeň. Na nelichotivou pozici odsoudila Západočechy prohra ve 14. kole proti Slavii 0:1. "Bohužel jsme nebyli dostatečně produktivní. Soupeř využil brejkovou situaci a otevřel skóre. Druhý poločas už naše tempo nebylo tak intenzivní. Hra se rozkouskovala, Slavia to zkušeně rozdrobila," komentoval kouč Adrian Guľa.

Přezimujete na devátém místě tabulky, což asi jen těžko odpovídá ambicím. Počítáte s tím, že to mohl být váš poslední zápas na lavičce? Sotva jsme dohráli, ještě jsme na tohle téma s vedením nediskutovali. Je to velmi, velmi špatná tabulková pozice. Neodpovídá rozhodně ambicím i kvalitě hráčů. Budeme o tom intenzivně diskutovat.
Dnešní zápas herně nebyl až tak špatný, ale nezvládli jste jich spoustu dalších. Vyčítáte si něco vy osobně? V daný moment jsme dělali maximum, rozdávali jsme vánoční dárky. Herně nás nikdo nepřehrál kromě Slovácka. Ale zatímco na začátku sezóny jsme byli produktivní a měli jsme lehkost, tak teď lehkost nebyla. Poztráceli jsme velmi lehké body a výsledek je pro nás všechny velmi špatný. Nesu za to odpovědnost.
Proti Slavii poprvé chytal Jindřich Staněk, jak na vás působil? Zvládl situaci velmi slušně a potvrdil výkonnost z tréninkového procesu.
Jaký impuls potřebuje Plzeň, aby se zvedla a vrátila se jí lehkost ve finální fázi? Nemyslím si, že je to jen o produktivitě, dostali jsme i hodně gólů. Je to komplexní záležitost. Je mnoho cest, jednou je okamžitý impuls, tedy změna trenéra, pak samozřejmě určité změny v kádru. K tomu je ale třeba sednout bez emocí.
Znovu jste podržel středovou trojici. Neuvažoval jste, zda nedat prostor třeba Tomáši Hořavovi? Úvaha je jedna věc, druhá je zdravotní stav. Hořka (Hořava, pozn. red.) nebyl v pořádku v začátku sezóny. Z mého pohledu ti tři (Bucha, Čermák, Kalvach, pozn. red.) podávají kvalitní výkony. Když tu přihrávku dají a neproměníme jí, tak s tím nic neudělají. Dal jsem jim důvěru. Bylo totiž cítit, že ti tři si rozumí.
Hodně vás trápila útočná fáze. Zdeněk Ondrášek měl výborný vstup do svého plzeňského angažmá, teď se ale neprosazoval, Beauguel se zase potýkal se zraněním a na lavičce nebyl nikdo, kdo by zápas oživil.. Kobra (Ondrášek, pozn. red.) donesl energii. Řeknu to takhle. Děláme s tím, co máme, a to v maximálním úsilí. A někteří hráči musí být vděční i za 20 minut.
Nepřijde vám, že týmu chybí více silově disponovaní hráči? Určitě třeba na Slovácku ano, ale komplexně je třeba si to vyhodnotit. Spíš mi přišlo, že jsme neuměli reagovat na to, když se zápas nevyvíjel v náš prospěch. Je třeba, aby nás to nevykolejilo.
Čeká vás rekordně krátká pauza, co stihnete? Celý svět je jiný, je třeba se přizpůsobit. Rozhodně neslevím z nároků. Nejsem přesvědčený, že uhnout z cesty je správná cesta.