Plzeň znovu ztratila. Herně vyrovnaný šlágr rozhodl povedený volej

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 23. prosinec 2020 20:21
PLZSLA-2021-1920-hejda-report Foto: FCVP

Jediný gól rozhodl šlágr 14. kola Fortuna:Ligy mezi Viktorií Plzeň a Slavii. Tři body pro Pražany zajistila trefa Stanciua z 26. minuty.

Plzeňský kouč Guľa udělal oproti duelu na Slovácku čtyři změny v základní jedenáctce. Na post pravého obránce postavil Luďka Pernicu a mezi tyčemi se místo zraněného Aleše Hrušky poprvé v sezóně představí Jindřich Staněk. V úvodu zápasu oba gólmani příliš práce neměli, na první šanci se čekalo do 18. minuty. Viktoria poprvé v defenzivě selhala, Kuchta ale Masopustovu nabídku nevyužil a vysoko přestřelil. O čtyři minuty měl prozměnu obrovskou příležitost Čermák, k němuž trochu nečekaně po vhazování propadl míč. Hlavičku plzeňského záložníka ale Kolář zvládl vyrazit. Ve 26. minutě už se skóre měnilo. Ba Loua ztratil na půli hřiště míč, Slavia se vydala do brejku a Stanciu nechytatelnou ranou z voleje trefil přesně. S Plzní inkasovaný gól otřásl a ve 40. minutě byla ráda, když přežila velkou příležitost Stancia.

První velká šance druhé půle přišla v 61. minutě. Plzni selhala ofsajdová past, ale Sima tváří v tvář Staňkovi vysoko přestřelil. A hned mohl přijít trest. Po rychlé protiakci ale prozměnu netrefil zařízení ani Mihálik. Poté se začala hra hodně kouskovat, k vidění bylo nekonečné množství soubojů i faulů. A když už přišla střela, tak šla mimo (Stanciu), doprostřed branky (Bucha), případně na branku vůbec neprošla (Zima). To daleko více vyhovovalo Slavii, která tak poměrně v poklidu zvládla ubránit jednogólový náskok.