Poradíme, jakou květinou k MDŽ potěšíte ženy vašeho života

Zveřejněno v Pro ženy
Od - sobota, 4. březen 2023 12:22
Poradíme, jakou květinou k MDŽ potěšíte ženy vašeho života Foto: florea.cz

Mezinárodní den žen je za dveřmi a jak lépe ho oslavit se ženami, které máte rádi, než je obdarovat těmi nejsladšími dárky ze všech – květinami? Zima byla dlouhá a MDŽ je o oslavě žen, tak proč jim nedopřát květinový dárek, který do jejich života vnese trochu jarní nálady? Na výběr je tolik krásných květin - růže, tulipány, karafiáty nebo frézie.

Pokud se cítíte zahlceni všemi možnostmi, nezoufejte! Připravili jsme tento praktický návod, jak zajistit, aby byla vaše kytice dokonalá a udělala radost.

Jak popřát k MDŽ stylově a s grácií?

Při výběru kytice k MDŽ se řiďte hlavně tím, co má obdarovaná ráda

Jelikož je MDŽ o ženách, jsou samozřejmé barvy velmi ženské (fialová, červená), ale také jemné (bílá, růžová) a svůdné (červená). Nemusíte se však bát ani čistých jarních barev, jako je žlutá a oranžová. Květiny v těchto barvách rozzáří každou letní kytici, navnadí na jarní náladu a pozitivně naladí.

Zda zvolíte smíšenou kytici, nebo něco jednoduššího, záleží na vkusu obdarované. Pokud má ráda jednoduchost, určitě spíše ocení jednobarevnou kytici tulipánů převázanou mašlí než bohatou kytici gerber, svatebních závojíčků a eustomy. Druhá zmíněná potěší takovou ženu, která miluje rozmanitost a extravaganci. Při výběru květin k MDŽ se zkrátka řiďte hlavně vkusem obdarované.

Kombinace květin k MDŽ a proč fungují

Mezi oblíbené kytice k MDŽ patří kytice z růží, gerber, chryzantém a jejich kombinací. Takové květiny se často míchají tak, aby se dosáhlo co největšího kontrastu, nebo naopak, aby odpovídaly tón v tónu (např. dva odstíny růžové nebo kombinace růžové a fialové).

Navzdory všem doporučením však musíme dodat, že každá květina k MDŽ je správná a žádná není špatná. Koneckonců záleží na tom, jaké květiny mají ženy rády. Hlavní je nezapomenout ženě poblahopřát, a to prostřednictvím květiny s přáním, nebo třeba něčím sladkým na zub.

10 přání, vzkazů a básniček, kterými překvapíte ženy nejen k MDŽ

Když selžou slova, řekněte to květinami

Zasílání květin je gesto, které nikdy nezklame a vykouzlí úsměv na tváři. Ale co kdybyste mohli říct víc než tisíc slov? Co kdybyste mohli milované osobě říct, jak moc pro vás znamená, jen jednou kyticí?

A právě proto je tu Florea.cz, největší on-line květinářství na českém trhu. Váš vzkaz vytiskne na kartičku nebo stuhu, které přiloží ke květinám, takže pokaždé, když se váš milovaný člověk podívá na svou kytici, připomene si vše, co jste mu chtěli sdělit. Nemusíte být zrovna spisovatelé, abyste dokázali napsat vzkaz, který chytne za srdce nebo pobaví. Stačí se inspirovat vzkazy, přáníčky a básničkami, které zaslali svým milovaným lidé před vámi. Kurýr poté doručí vaši kytici až k vašim dveřím nebo přímo do náruče obdarované.

PR