Policisté více na očích. V rámci adventu budou posílené hlídky na trzích i v obchodních centrech

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 30. listopad 2019 13:49
policie, advent, hlídky Foto: Policie ČR

Zvýšené bezpečnostní opatření přijali v souvislosti s blížícími se vánočními svátky a pořádáním adventních trhů policisté Městského ředitelství policie Plzeň. Dohlížet budou na bezpečnost obyvatel zejména na místech s větší fluktuací osob, jako jsou vánoční trhy, rozsvěcování vánočního stromečku, nákupní centra a další vytipovaná místa.

"Policisté jsou připraveni reagovat na aktuální situaci, zejména v oblasti veřejného pořádku tak, aby v případě potřeby mohli adekvátně zasáhnout. Výkon služby je nastaven, aby v co nejvyšší možné míře minimalizoval ohrožení našich občanů, zejména v centru města. V rámci opatření budou policisté dohlížet i na bezpečnost a plynulost dopravy na plzeňských komunikacích," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Cílem bezpečnostních opatření je i prevence proti páchání trestné činnosti majetkového charakteru jako jsou krádeže na osobách v nákupních centrech, tržištích, v hromadných dopravních prostředcích a dalších místech se zvýšenou koncentrací osob.

"Policisté připomínají občanům, aby si při vánočních nákupech dávali pozor na své osobní věci, nenechávali je ve vozidlech, na internetových e-shopech objednávali jen z ověřených a důvěryhodných zdrojů a nedávali zlodějům sebemenší šanci," dodala mluvčí policie.