Policisté se dostali dárek. Ministr vnitra jim přijel předat nová vozidla

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 20. únor 2020 16:24

Celkem 39 nových služebních vozidel pro přímý výkon služby převzali policisté v Plzeňském kraji od ministra vnitra Jana Hamáčka a policejního prezidenta Jana Švejdara.

Vozidla Škoda Octavia III combi mají pohon 4x4, výkon 140 kW a motor 2.0 TSI s automatickou převodovkou. Vozidla jsou speciálně upravena podle požadavků bezpečnostních sborů. "Budou je používat policisté napříč celým Plzeňským krajem," prohlásil ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Pavel Krákora.

Celkem 15 vozidel je určeno pro prvosledové hlídky a jsou vybavena například novým policejním rámem nebo schránkou pro bezpečné uložení dlouhých zbraní. Dalších 24 automobilů budou využívat policisté zejména na obvodních odděleních.

"Jsem rád, že i přes komplikace se podařilo dokončit tendr na 865 nových policejních vozidel, které se postupně zařazují do výkonu služby. Je to výsledek dlouholeté práce vedení ministerstva a policie. Naším cílem je i nadále pokračovat v modernizaci vozového parku. Policistům děkuji za jejich práci a přeji jim příjemnou službu s těmito novými automobily,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.