×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Po oblevě dostala Šumava porci přírodního sněhu, lyžaři se vrací na svahy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 20. únor 2020 17:08
Špičák Sjezdovky na šumavském Špičáku

AKTUALIZOVÁNO: Jako na houpačce, tak je možné charakterizovat počasí, které v posledních dnech vládne na šumavském Špičáku a v oblasti dalších lyžařských středisek v okolí Železné Rudy. Po oteplení a oblevě z minulého týdne napadlo v noci na čtvrtek 10-15 centimetrů přírodního sněhu, což umožní vrátit lyžaře zpět na svahy.

Pomohlo nám to v úpravě a vylepšení otevřených sjezdovek. Množství sněhu ale není zase takové, abychom mohli otevřít další trasy. Zvlášť když zase nevyšla předpověď silnějších mrazů a nemohli jsem ani spustit technické zasněžování,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Výhodami je lyžování bez jakýchkoli front a na slušných površích. „Když nám připadne nebo přisněžíme sami a teplota se drží alespoň kolem nuly, tak otevřené sjezdovky jsou ve výborném stavu. Lyžování si jde i v této macešské zimě u nás užít,“ dodal šéf střediska Kasík. Na sjezdovkách, kde se lyžuje, leží stále v průměru vrstva 30 centimetrů přírodního a technického sněhu.

Ski&Bike Špičák má stále k dispozici hlavní více než 1,5 km dlouhou sjezdovku v kombinaci hořejšího úseku trojky Slalomové s přejezdem na dvojku U zalomeného a rodinnou Spodní Šanci. Dále je k dispozici lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem a sjezdovka od parkoviště. Podle „nálad“ počasí se pak zprovozní i areál pod hotelem Sirotek. Minulý týden skončily šestým víkendem oblíbené lyžařské kurzy určené především pro děti, kterých bylo v několika družstvech skoro 400.

Vedle Špičáku jsou dále v provozu areály Nad Nádražím, Belveder, Alpalouka, malý vlek na Samotách a Weissova louka, jezdí také lanovka na Pancíř. Běžecké stopy jsou upraveny jen v okolí Modravy a Horské Kvildy. Poblíž Modravy je na hřebenech až 60 centimetrů sněhu, stroje tam upravují asi 20 kilometrů hlavních stop.